Sygic GPS navigácia pre kamióny a karavany je konečne dostupná aj na CarPlay

15. 11. 2023

Dlho očakávaná možnosť zrkadlenia navigácie na obrazovku auta je teraz dostupná aj pre používateľov Sygic GPS Truck & Caravan Navigácie. Sygic zareagoval na požiadavku šoférov nadrozmerných vozidiel a začal s uvedením navigácie na CarPlay pre zariadenia iOS. Čoskoro bude dostupná aj na Android Auto.

Sygic GPS Truck & Caravan Navigácia slúži pre významne rastúci segment profesionálnych šoférov kamiónov a fanúšikov karavaningu, ktorý dnes presahuje päť miliónov používateľov. Teraz si šoféri môžu spárovať svoje mobilné zariadenia iOS s vozidlom a vychutnať si navigáciu cez väčší displej a zabudované ozvučenie v aute vďaka novej podporę Apple CarPlay.

Navigácia Sygic GPS Truck & Caravan navrhnutá pre špecifické požiadavky veľkých vozidiel je iná ako tradičné navigačné systemy. Poskytuje trasy vypočítané na mieru, pričom na prvom mieste je bezpečnosť a pohodlie s ohľadom na rozmery vozidla, jeho maximálnu rýchlosť, emisie, a tiež špecifiká nebezpečného nákładu.

Offline mapy v navigáciách od Sygicu sú obľúbenou funkciou, ktorá zabezpečuje neprerušovanú službu aj v oblastiach s obmedzeným internetovým spojením. Navyše, riešenie pre kamióny a karavany ponúka informácie o aktuálnej premávke a odhadovaný čas príjazdu (ETA), upozornenia na radary a maximálnu povolenú rýchlosť, alebo asistenta jazdných pruhov.

Na aktualizáciu, ktorá umožní preniesť Sygic GPS Truck & Caravan Navigáciu do infotainmentu vozidla cez Android Auto sa tento rok čoskoro dočkajú aj používatelia Androidov.