Aplikacja Sygic GPS Navigation jest już dostępna dla systemu Android Automotive OS

21. 04. 2022

Kierowcy samochodów z systemem Google Android Automotive OS (AAOS) mogą już pobierać najpopularniejszą na świecie nawigację offline do swoich pojazdów.

Od 30 marca 2022 roku aplikacja Sygic GPS Navigation jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play dla pojazdów z systemem AAOS. Umożliwia ona używanie wysokiej klasy nawigacji znanej z urządzeń mobilnych bezpośrednio na kokpicie bez pośrednictwa telefonu komórkowego.

Android Automotive OS to instalowany w pojazdach system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android. AAOS umożliwia instalację aplikacji bezpośrednio w samochodzie oraz sprawia, że system informacyjno-rozrywkowy pojazdu staje się samodzielnym urządzeniem Android™ zoptymalizowanym pod kątem prowadzenia pojazdu. Po pobraniu aplikacji Sygic GPS Navigation i wybranych map aplikacja jest uruchamiana na ekranie głównym pojazdu. Intuicyjne elementy sterowania i wygodny w obsłudze interfejs zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o używaniu w trakcie jazdy. Dzięki mapom offline aplikacja Sygic GPS Navigation skutecznie prowadzi do celu nawet w przypadku problemów z przesyłem danych lub całkowitej niedostępności tej usługi.

Nawigacja Sygic to nowoczesna aplikacja ze szczegółowymi wskazówkami głosowymi, ostrzeżeniami o ograniczeniach prędkości, asystentem pasa ruchu oraz predykcyjnym algorytmem wyznaczania tras uwzględniającym aktualne informacje o ruchu drogowym, która kompleksowo zaspokaja podstawowe potrzeby kierowcy podczas jazdy.

Ponadto w planach jest dodanie zaawansowanych funkcji, takich jak Rozpoznawanie znaków, Dashcam, Tryb EV i Nawigacja Real View. Producent czeka tylko na udostępnienie odpowiednich interfejsów API. Dodatkowo aplikacja będzie na bieżąco dostarczać szczegółowych informacji na temat parkingów, tankowania, a nawet możliwości ładowania.

Tryb EV będzie bardzo przydatny dla właścicieli pojazdów elektrycznych nowej generacji wyposażonych w system AAOS. Umożliwia on znajdowanie punktów ładowania, sprawdzanie ich dostępności oraz planowanie podróży z automatycznym uwzględnieniem przystanków na ładowanie na trasie.

„Dzięki ścisłej współpracy z firmą Google możemy zaoferować nasze rozwiązanie właścicielom pojazdów z systemem Android Automotive OS. Ta zaawansowana nawigacja ma także wiele innych fantastycznych funkcji. Staramy się usprawnić wszystkie aspekty związane z prowadzeniem pojazdu, w tym szukanie miejsca do zaparkowania, tankowanie oraz ładowanie. Chcemy, aby jedna aplikacja zapewniała wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznej i komfortowej jazdy” – mówi Stefan Janciga, wiceprezes działu motoryzacyjnego Sygic.

Aplikacja Sygic GPS Navigation jest dostępna do pobrania dla systemu Android Automotive przez usługę Google Play. Roczna subskrypcja Premium+ w cenie 49,99 euro obejmuje mapy i informacje o ruchu drogowym dla całego świata oraz uprawnia do pobierania wszystkich aktualizacji, jakie pojawią się w okresie jej trwania. Każdy kierowca może testować tę aplikację przez 14 dni za darmo.

Aplikacja Sygic GPS Navigation dla systemu Android Automotive OS jest aktualnie dostępna dla następujących modeli marek Volvo, Polestar, Renault, Chevrolet i GMC:
• Polestar 2 2021
• Volvo XC40 Recharge 2021
• GMC Hummer EV 2022
• GMC Sierra 2022
• GMC Yukon 2022
• Chevrolet Tahoe 2022
• Chevrolet Suburban 2022
• Chevrolet Silverado 2022
• Renault Austral 2022
• Renault Mégane E-Tech Electric 2022
• Volvo C40 Recharge 2022
• Volvo XC60 2022
• Volvo S60, V60, V60 Cross Country 2022
• Volvo S90, V90, V90 Cross Country 2022