GPS navigace Sygic je nyní k dostání také na AllGo App Store od společnosti Visteon

05. 01. 2023

Společnost Sygic, která je poskytovatelem navigačních aplikací pro spotřebitele i profesionály, navázala spolupráci se společností Visteon, dodavatelem elektroniky do kokpitu automobilů, aby řidičům poskytla nový digitální zážitek.

Není to tak dávno, co auta sloužila pouze k tomu, k čemu byla původně vyrobena: k přepravě z jednoho místa na druhé. Pak jsme se dočkali funkcí, díky nimž je jízda mnohem pohodlnější, bezpečnější a zábavnější, jako jsou klimatizace, bezpečnostní pásy, parkovací senzory, airbagy nebo asistenční systémy pro řidiče. Přestože automobily urazily již dlouhou cestu, stále je co zlepšovat, aby splňovaly stále rostoucí požadavky řidičů. Už nechtějí pomalé, chybující infotainmentové systémy s nepřehlednou nebo nepěknou grafikou. Chtějí něco rychlého a plynulého – zlatou střední cestu mezi příliš velkým a příliš malým obsahem.

Výrobci automobilů musí konkurovat těm nejlepším v oboru a poskytovatelé technologií jsou tu od toho, aby jim to umožnili. Operační systém Android Automotive je slibnou platformou pro nové, intuitivní prostředí, které nebude řidiče rozptylovat. Ačkoli systém AAOS obsahuje možnosti datového připojení, Sygic ukládá mapy lokálně, aby omezil spotřebu dat a fungoval správně i při omezeném nebo chybějícím internetovém pokrytí.

Jakmile si výrobci automobilů ten potenciál uvědomí a uznají za bezpečné otevřít se hluboké integraci se systémy vozidel, budou moci vývojáři aplikací nabídnout mnohem více.

„Společnost Sygic by ráda poskytovala další funkce, jako je například stav nabití elektromobilů. Majitelé vozů po příjezdu do cíle uvidí, kolik jim zbývá nabití, nebo dostanou upozornění na nedostatečné nabití a zobrazí se jim nabíjecí stanice na trase, aby si mohli předem rezervovat místo," říká Martin Elexa, výkonný ředitel pro rozvoj podnikání v automobilovém průmyslu ve společnosti Sygic.

Sygic také čeká, až dostane zelenou pro integraci s vestavěnými kamerami za účelem rozpoznávání dopravních značek a varování při přiblížení nebo pro streamování navigace do přístrojové desky, aby byl zážitek z jízdy ještě lepší.

AllGoApp Storespolečnosti Visteon vychází vstříc rostoucí celosvětové poptávce po bezpečném a pohodlném přístupu k aplikacím v chytrém a propojeném kokpitu. AllGoApp Store staví na průkopnické práci společnosti Visteon v oblasti infotainmentových systémů pro vozidla a nabízí řadu aplikací pro optimalizovanou mobilitu, navigaci, parkování a infotainment.

„Přidání GPS navigace Sygic na platformu AllGo App Store od Visteonu poskytuje výrobcům automobilů spolehlivé navigační řešení, které přináší nové propojené funkce pro vozidla,“ řekl Rishita Bachu, globální ředitelka pro ekosystém propojených služeb společnosti Visteon. „Jsme na tento nový přírůstek hrdí a těšíme se, až tuto novou aplikaci s intuitivní navigací plnou chytrých funkcí ukážeme našim partnerům během veletrhu CES® 2023.“

O společnosti Visteon
Visteon je globální technologická společnost operující v oblasti mobility, jejímž cílem je vytvářet příjemnější, propojenější a bezpečnější zážitky z jízdy. Platformy společnosti využívají osvědčená, škálovatelná hardwarová a softwarová řešení, která umožňují digitální, elektrický a autonomní vývoj našich globálních zákazníků v automobilovém průmyslu. Produkty společnosti Visteon sledují klíčové trendy v oboru a zahrnují digitální přístrojové desky, displeje, infotainmentové systémy založené na systému Android, řadiče domén, pokročilé asistenční systémy pro řidiče a elektrifikaci. Společnost sídlí ve Van Buren Township v Michiganu a má přibližně 10 000 zaměstnanců ve více než 40 závodech v 17 zemích. Společnost Visteon vykázala v roce 2021 tržby ve výši přibližně 2,8 miliardy USD a zaúčtovala nové zakázky v hodnotě 5,1 miliardy USD.
Další informace najdete na adrese https://visteon.com/.