Sygic wprowadza nową usługę – ubezpieczenie podróżne, które można wykupić za pomocą kilku kliknięć w nawigacji

20. 07. 2021

Sygic – najpopularniejsza na świecie nawigacja GPS offline – wprowadza nową usługę. Dzięki współpracy z Union Insurance, członek grupy AHMEA B.V., możemy teraz dostarczać ubezpieczenia turystyczne w ramach popularnej aplikacji nawigacyjnej. Usługa jest teraz dostępna dla użytkowników Sygic we wszystkich krajach UE. To unikalne rozwiązanie na rynku.

Sygic GPS Navigation to znacznie więcej niż inteligentna aplikacja pełna innowacji zwiększających bezpieczeństwo, komfort jazdy, prowadząca do celu bez sygnału internetowego. Po niedawnej integracji trybu pojazdu elektrycznego z opłatą za ładowanie bezpośrednio w aplikacji Sygic oferuje kolejną usługę: możliwość zakupu ubezpieczenia podróżnego.

Podróżowanie samochodem stało się w ostatnich czasach najbezpieczniejszą formą podróżowania. „Naszą misją jest szybkie reagowanie na potrzeby rynku dzięki nowym technologiom, które oprócz nawigacji, pomagają zwiększyć bezpieczeństwo za kierownicą. Bezpieczeństwo w podróży jest kwestią kluczową. Jesteśmy więc pewni, że opcja ubezpieczenia podróżnego Sygic GPS Navigation zostanie doceniona przez klientów podczas planowania wakacji i podróży, a także w przyszłości” – powiedział dyrektor generalny Sygic, Martin Strigač.

Poza zwykłym ubezpieczeniem podróżnym coraz więcej krajów wymaga, aby odwiedzający mieli dodatkowe ubezpieczenie na wypadek zakażenia COVID-19. Jednak ta ochrona wciąż nie jest standardem w towarzystwach ubezpieczeniowych. Dlatego Union i Sygic połączyły siły, aby stworzyć wyjątkowy produkt. Aplikacja nawigacyjna Sygic wyróżnia się na rynku światowym, oferując ubezpieczenie podróżne z ochroną COVID-19. Ponadto ubezpieczenie można wykupić również bezpośrednio podczas podróży. Przyjazny dla użytkownika design zapewnia ubezpieczenie klientów w ciągu kilku sekund, z ochroną ubezpieczeniową natychmiast po dokonaniu płatności.

Aplikacja Sygic oferuje trzy rodzaje ubezpieczeń: krótkoterminowe ubezpieczenie podróżne, krótkoterminowe ubezpieczenie podróżne z koasekuracją COVID-19 oraz długoterminowe (roczne) ubezpieczenie podróżne.
Ubezpieczenie krótkoterminowe pokrywa koszty leczenia w Europie i krajach sąsiednich do kwoty 250 000 EUR, ubezpieczenie normalnych czynności oraz standardowych zajęć sportowych i rekreacyjnych, usługi premium assistance 24/7, ubezpieczenie kosztów podróży i zakwaterowania bliskiej osoby w miejscu hospitalizacji, czyli bez nadwyżki. Ponadto koszty leczenia COVID-19 do 50 000 EUR są uwzględnione w alternatywie ze współubezpieczeniem COVID-19.

Ubezpieczenie roczne jest korzystne dla tych, którzy spędzają w trasie co najmniej 25 dni w roku. Klienci otrzymują ubezpieczenie na wielokrotne wyjazdy za granicę na 365 dni; natomiast maksymalny okres ubezpieczenia na jedną podróż wynosi 30 dni. Obejmuje również koszty leczenia w Europie i krajach sąsiednich do 250 000 EUR, standardowe czynności oraz wybrane zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Ubezpieczenie podróżne jest dostępne w Sygic GPS Navigation nie tylko dla kierowców z płatną licencją na nawigację Sygic. Każdy, kto ma aplikację nawigacyjną Sygic na swoim telefonie – nawet w wersji bezpłatnej – może wykupić ubezpieczenie na podróż samolotem, autobusem, pociągiem, statkiem lub motocyklem. Ubezpieczenie jest nadal dostępne dla telefonów z systemem Android, wersja dla systemu iOS zostanie wydana jeszcze tego lata.