Více než 80 % řidičů se potýká s problémy s kapacitou parkovacích míst ve velkých městech

10. 12. 2015

Společnost Sygic dnes oznámila uvedení nové verze své GPS navigační aplikace. Tato nová verze se vyznačuje integrací služby Parkopedia, která registrovaným uživatelům po celém světě umožní vyhledávat parkovací místo z jejich chytrého telefonu.

Parkování je ve městech po celém světě skutečným problémem a místní samosprávy se snaží zvládat nekonečný proud vozidel na silnicích. Nedávný průzkum provedený společností Sygic* zjistil, že více než 80 % řidičů po celém světě označuje za největší problém kapacitu parkovacích míst. Téměř polovina všech řidičů nechce parkovat dále než 100 metrů od cíle jejich cesty a každý třetí řidič preferuje parkování zdarma, i když hledání takového místa zabere hodně času.

Kompletní výsledky tohoto průzkumu naleznete na blogu společnosti Sygic.

Společnost Sygic integrovala službu Parkopedia, takže osoby používající navigační aplikaci si mohou bez problémů najít parkovací místo přímo z aplikace Sygic. Aplikace také obsahuje integrované služby TripAdvisor, Booking.com, Foursquare a Viator, díky čemuž ji při cestách kolem světa využijete za různými účely.

Společnost Sygic, celosvětová jednička v podrobných offline a online GPS navigacích, letos oznámila, že dosáhla rekordního počtu 100 milionů uživatelů. Společnost Sygic je o krok před konkurencí tím, že nabízí nástroje offline GPS navigace, které uživatele nezradí, když cestují bez přístupu k Wi-Fi nebo datovému připojení.

Parkopedia se etablovala jako přední světová parkovací služba s databází obsahující 75 zemí, 6 300 měst a 38 milionů parkovacích míst. Toto partnerství zajistí snadné parkování milionům uživatelů po celém světě.

„Náš cíl stát se nejpokročilejší navigační aplikací je tak zase ještě blíže,” řekl Michal Štencl, CEO společnosti Sygic. „Velice nás těší, že můžeme přidat službu Parkopedia do našeho seznamu partnerů a společně budeme usilovat o bezpečnější a jednodušší řízení, a především také o více zábavy pro stovky milionů majitelů automobilů po celém světě.”

Parkovací služby, jako je Parkopedia, mohou zkrátit dobu hledání parkovacího místa o 43 % a ujetou vzdálenost o 30 %.

Aplikace je zdarma pro telefony se systémy iOS, Android a Windows Phone a prémiové funkce si lze dokoupit za pouhých 19,99 eur pro celou Evropu nebo za 29,99 eur pro celý svět. Nákupem získají uživatelé doživotní navigaci a mohou stejnou licenci používat, i když si vymění telefon.