Navigácia Sygic bojuje proti rozptyľovaniu vodiča počas jazdy

29. 06. 2022

Vývojár najobľúbenejších offline GPS navigácií prináša na začiatku leta vyladené funkcie na zvýšenie bezpečnosti na cestách a nové funkcie v Sygic GPS Navigácii pri použití s CarPlay alebo Android Auto. Pri premietaní navigačných pokynov na displej auta môže telefón slúžiť šoférovi samostatne, aby mohol súčasne používať aj pokročilé funkcie a funkcie kamery.

Najvýznamnejšou zmenou je, ako Sygic pristúpil k otázke bezpečnosti po tom, čo do Sygic GPS Navigácie pridal obligátne tlačidlo „Nešoférujem“, aby sa navigácia dala používať na telefóne a displeji auta súčasne. Cieľom je dosiahnuť, aby sa vodiči viac sústredili a mohli sa spoľahnúť na pokročilé funkcie Sygicu nad rámec štandardnej navigácie prostredníctvom mapy.

Rozšírovanie funkcií kamery pre bezpečnosť na cestách

Nová ikona SmartCam v Sygic GPS Navigácii zoskupuje všetky pokročilé funkcie, ktoré na svoju činnosť používajú kameru telefónu. Všetky môžu byť v telefóne aktívne súčasne, pričom navigácia prostredníctvom mapy beží na displeji auta. Real View Navigácia predstavuje funkciu rozšírenej reality, ktorá zobrazuje trasu cez kameru telefónu. Doplnok Dashcam nahráva a automaticky ukladá video jazdy pre prípad nehody. Rozpoznávanie dopravných značiek s rýchlostnými obmedzeniami funguje ako inteligentný detektor a upozorňuje na prekročenie rýchlosti v reálnom čase (nie je k dispozícii v Kanade, Portoriku a USA). Vodič sa naň môže spoľahnúť, ak prehliadne značku na ceste. Tento balík bezpečnostných funkcií od Sygicu sa bude rozširovať a predurčuje ďalší rozvoj navigácie.

„Bezpečnosť na cestách bezprostredne súvisí s prevenciou nepozornosti vodiča počas jazdy, ktorá je najčastejšou príčinou autonehôd na svete. Preto venujeme mimoriadnu pozornosť pokročilým navigačným funkciám, ako aj spôsobu používania a ovládania našej navigačnej aplikácie. Už počas nasledujúcich týždňov môžu šoféri očakávať niekoľko noviniek, vďaka ktorým budú jazdiť predvídavejšie a sústredenejšie,“ hovorí Lukáš Dermek, šéf produktu Sygic GPS Navigácie v spoločnosti Sygic.

Okrem toho je možné súčasne používať mapu na obrazovke auta a zároveň funkciu Head Up Display (premietanie navigačných pokynov na čelné sklo auta) alebo funkciu Cockpit prostredníctvom telefónu.

Novinky pre používateľov systémov iOS a Android

Už dnes sú k dispozícii rozšírené funkcie pre fanúšikov prepojenia navigácie s autom, ktoré zabraňujú rozptyľovaniu vodiča počas jazdy vďaka zrkadleniu dôležitých nových informácií z navigácie na displej auta.
Používatelia systému iOS môžu odteraz zobraziť mimoriadne žiadanú funkciu Asistent jazdných pruhov aj cez CarPlay. Ak má používateľ naplánovanú udalosť s presnou adresou v aplikácii iCalendar, po pripojení navigácie Sygic cez CarPlay mu navigácia ponúkne navigačné pokyny na miesto stretnutia vo vyhľadávaní. Spolujazdci môžu prostredníctvom pripojeného telefónu pridávať nové body záujmu na aktuálnej trase, zatiaľ čo navigácia beží na obrazovke auta.
Používatelia systému Android môžu cez Android Auto takisto pridávať nové body záujmu na trase a vidieť aktuálnu rýchlosť aj na displeji auta.

A teraz čerešnička na torte – Sygic GPS Navigácie sa odteraz dá ešte viac personalizovať. Šoféri si môžu zmeniť tradičnú modrú navigačnú šípku za model auta, ktorý sa im najviac páči. Po zadaní trasy stačí ťuknúť na šípku a vybrať osobné auto, dodávku alebo formulu. Sú k dispozícii pre iOS a Android, ako aj cez oba typy konektivít vo vozidle.