Značka Sygic obhájila svoju silu. Opäť získala ocenenie Superbrands

25. 02. 2021

Sygic sa zaradil do skupiny elitných značiek, ktoré oceňujú spotrebitelia aj uznávaní odborníci z oblasti marketingu, komunikácie a reklamy. Cenu Superbrands, ktorá je potvrdením kvality značky pri každodenných rozhodnutiach zákazníkov, získal Sygic už po štvrtý raz.

Program Superbrands je najuznávanejšou nezávislou globálnou autoritou, ktorá hodnotí a oceňuje značky vo viac ako 90 krajinách na piatich kontitentoch. Tento rok na Slovensku posudzovali až vyše 1500 obchodných značiek, ktoré aktuálne pôsobia na trhu. Odborná komisia, tzv. Brand Council programu Superbrands, hodnotila nominantov na základe spotrebiteľského prieskumu a následne podľa odborných kritérií vybrala tie, ktoré predstavujú absolútnu špičku medzi konkurenciou. Slovenská firma Sygic opäť získala pečať Slovak Superbrands v segmente navigácií.

„Teší nás, že Sygic má v mysliach zákazníkov svoje pevné miesto, a prax ukazuje, že nielen na Slovensku. Milióny ľudí na celom svete využívajú naše produkty, ktoré nás baví neustále vylepšovať. Sme hrdí, že vďaka startupovému drivu a flexibilite dokážeme byť partnermi aj konkurenciou tým najväčším hráčom v globálnom IT biznise,“ uviedol Roman Paulen, Chief Marketing Officer spoločnosti Sygic.

So značkou Sygic sa spájajú neustále technologické a produktové inovácie, ktoré zvyšujú komfort, ale najmä bezpečnosť pri šoférovaní. Od roku 2018 je Sygic dostupný pre používateľov smartfónov s iOS na platforme CarPlay, v najbližších mesiacoch sa bude dať pripojiť a zobraziť na displeji auta už aj cez konektivitu Android Auto. Okrem používateľov osobných áut poznajú Sygic aj šoféri kamiónov, záchranné zložky, ale aj firmy z rôznych oblastí biznisu.

Príbeh slovenskej značky Sygic sa začal písať v roku 2004, kedy Michal Štencl, Martin Kališ a Peter Pecho založili firmu pre vývoj GPS navigácie. Už v roku 2009 bol Sygic prvou GPS navigáciu na svete pre iPhone. Najinštalovanejšou offline navigáciou s viac ako 18 miliónmi inštalácií sa stala po ôsmich rokoch svojho pôsobenia na globálnom trhu. Odvtedy stúpol počet jej používateľov na dnešných vyše 200 miliónov.