Globalna ekspansja firmy Sygic umożliwia kierowcom korzystanie z nawigacji GPS w miejscach, które dopiero zyskują popularność

Firma Sygic, globalny lider w tworzeniu aplikacji do nawigacji GPS, poszerzyła swoją ofertę o 88 nowych map. Sygic, najczęściej instalowana aplikacja do nawigacji offline na świecie, zwiększyła dwukrotnie swój zasięg, dodając popularne lokalizacje turystyczne w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. Aplikacja Sygic GPS Navigation jest już dostępna dla użytkowników w krajach należących do ONZ. Jej producent nadal realizuje misję, której celem jest zapewnienie dostępu do nawigacji każdemu kierowcy na świecie.

Dodanie nowych krajów, takich jak Chiny czy Japonia do zbioru oferowanych map oznacza, że firma Sygic dysponuje obecnie ofertą globalną, zapewniającą zaawansowane rozwiązania do nawigacji ponad 125 milionom użytkowników na całym świecie.

Mapy GPS są dostępne w trybie offline, co sprawia, że nawigacja w nowych lokalizacjach nie wymaga połączenia z Internetem lub transmisji danych przez telefon. Usługi na żywo w trybie online umożliwiają użytkownikom dostęp do aktualnych informacji o ruchu drogowym oraz lokalizacji fotoradarów.

Mapy nawigacji GPS Sygic umożliwiają dostęp do:

● nawigacji głosowej oraz instrukcji „zakręt po zakręcie”;
● informacji o ograniczeniach prędkości i fotoradarach;
● informacji o głównych punktach zainteresowania POI, a nawet możliwość wyszukiwanie najlepszych miejsc parkingowych.

Nowe mapy skategoryzowane wg. regionu geograficznego można zakupić w sklepie internetowym. Ceny zaczynają się od 19,99 EUR za licencję wieczystą.
Państwa rozwijające się szybko zyskują na popularności i stają się atrakcyjnymi celami podróży dla turystów. Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych prognozuje, że do roku 2020 liczba międzynarodowych turystów odwiedzających te kraje będzie większa niż w krajach rozwiniętych. Przewiduje sie także, że kraje Ameryki Łacińskiej, Afryki, Azji i Pacyfiku obejmą 55% udziału w rynku międzynarodowych turystów i liczba ta będzie się ciągle zwiększać.

Użytkownicy podróżujący w tych lokalizacjach samochodem potrzebują niezawodnego narzędzia zapewniającego niezbędne informacje i bezpieczną podróż. To właśnie dla nich firma Sygic wprowadziła rozwiązanie zapewniające aktualne informacje, trasy i bezpłatne aktualizacje map.

Połączenie nawigacji w trybie offline z dostępem do aktualnych informacji w trybie online i narzędziami przydatnymi podczas podróży oraz wsparciem inteligentnej technologii ułatwia kierowcom poruszanie się w nowych lokalizacjach. Nieprzerwany rozwój firmy Sygic i umacnianie się jej pozycji lidera w branży nawigacji GPS na rynku jest odzwierciedleniem panujących na rynku trendów.

„Dodając nowe mapy do aplikacji Sygic, umożliwiamy dostęp do nowych obszarów turystycznych, zwiększamy poziom bezpieczeństwa i wygody oraz sprawiamy, że podróżowanie po świecie staje się prostsze” — powiedział założyciel i CEO firmy Sygic Michal Štencl.

Firma Sygic opracowała najczęściej instalowaną aplikację do nawigacji offline na świecie oraz jest liderem w branży z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem i szybko zwiększającą się liczbą użytkowników. Opracowała wiele zaawansowanych technologii, w tym funkcję Head-Up Display, która umożliwia wyświetlanie informacji na przedniej szybie samochodu. Komfort podróży został także zwiększony dzięki zintegrowaniu popularnych serwisów, takich jak TripAdvisor, Booking.com i Yelp oraz umożliwieniu przeglądania napisanych przez użytkowników recenzji i rekomendacji najpopularniejszych miejsc i atrakcji turystycznych.

„Obecnie podróżni mogą dotrzeć samochodem w niezliczoną liczbę miejsc — od autostrady biegnącej wzdłuż wybrzeża Ameryki Łacińskiej po otwarte przestrzenie z afrykańskimi pejzażami i trasę Garden Route. Dzięki aplikacji Sygic mogą oni korzystać z osobistej nawigacji GPS, która daje swobodę poznania nowych tras, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych” — powiedział Štencl.