Sygic patrí medzi najlepšie riadené firmy na Slovensku

15. 12. 2022

Spoločnosť Sygic získala titul Slovakia Best Managed Company 2022 spoločnosti Deloitte. Ocenenie je výsledkom hodnotenia firmy v oblasti stratégie, produktivity a inovácií, firemnej kultúry, riadenia a finančných výsledkov. Sygic sa do nového programu zapojil aj s ďalšími firmami so slovenskou alebo česko-slovenskou vlastníckou štruktúrou. Odbornú porotu zaujal stratégiou, firemnou kultúrou aj inováciami.

Spoločnosť Sygic je na trhu osemnásť rokov. Zo startupu vyrástol na stredne veľkú firmu s globálnou pôsobnosťou s vyše 220 zamestnancami, stále si však zachováva mentalitu startupu a stavia na otvorenej firemnej kultúre. „Toto ocenenie je pre nás veľkým zadosťučinením. Schopnosť prinášať inovácie sú pre Sygic otázkou udržateľnosti v boji s najväčšími svetovými hráčmi. Dosiahnuť najvyššie štandardy kvality a zároveň zostať flexibilní, agilní a tvoriví – to sa nedá dosiahnuť na počkanie. Na prvom mieste u nás vždy stáli ľudia a naša skúsenosť len potvrdzuje, že získať ich a udržať si ich sa nedá bez kvalitného leadershipu,“ uvideol Martin Strigač, CEO spoločnosti Sygic.

Štefan Jančiga, Managing Director of Sygic Navigation, počas slávnostného odovzdávania ocenení Slovakia Best Managed Companies 2022.

Úroveň riadenia firmy zhodnotil člen poroty Slovakia Best Managed Companies 2022, prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga: „Sygic je výnimočný zamestnávateľ už len tým, že zo Slovenska vyvíja riešenia pre celý svet. To, že celé svoje fungovanie musí podriadiť svetovej konkurencii bolo citeľné aj z hlbšej analýzy fungovania spoločnosti. Zodpovedný prístup k podnikaniu, podpora talentov, investície časti ziskov späť do firmy, či otvorená komunikácia je niečo, čo sa mnohé podniky ešte potrebujú naučiť,“ uvideol.

Podľa slov ďalšieho z porotcov Petra Sobôtku, riaditeľa Citi Commercial Bank Slovensko, porotu okrem iného zaujalo aj to, ako sa Sygic popasoval s obrovskou konkurenčnou výzvou: „Spoločnosť bola schopná nájsť si svoje miesto na trhu, počúvať zákazníka a jeho potreby, posilniť sa synergiami so strategickým partnerom. Aj to svedčí o kvalite manažmentu, správnych strategických rozhodnutiach o smerovaní firmy a inovatívnom prístupe zamestnancov, čo by bez dobrej firemnej kultúry nebolo možné.”