Sygic prichádza s novým benefitom – cestovným poistením od Unionu na pár klikov priamo v navigácii

20. 07. 2021

Najsťahovanejšia offline GPS navigácia na svete Sygic prináša novú doplnkovú službu. Vďaka spolupráci s poisťovňou Union, členom skupiny ACHMEA B.V., je novou súčasťou obľúbenej navigačnej aplikácie cestovné poistenie. Oddnes je tento benefit dostupný pre používateľov Sygicu vo všetkých krajinách EÚ. Ide o jedinečné riešenie, ktoré nemá na trhu obdobu.

Sygic GPS Navigácia už nie je len inteligentná appka nabitá inováciami, ktoré zvyšujú bezpečnosť, pohodlie jazdy a dovedú do cieľa aj bez internetového signálu. Po nedávnom integrovaní režimu pre elektrické vozidlá s platbou za nabíjanie priamo v aplikácii, prichádza Sygic s ďalšou službou s pridanou hodnotou – možnosťou kúpy cestovného poistenia.

Cesta autom sa v poslednom období stala najbezpečnejšou formou cestovania. „Rýchlo reagovať na potreby trhu novými technológiami, ktoré okrem navigácie pomôžu zvýšiť bezpečnosť za volantom, vnímame ako svoje poslanie. Bezpečnosť cestovania ako takého sa stalo významnou témou, a preto veríme, že cestovné poistenie v Sygic GPS Navigácii zákazníci ocenia nielen v nadchádzajúcom období pri plánovaní dovoleniek a výletov,“ uviedol šéf Sygicu Martin Strigač.

Okrem bežného cestovného poistenia vyžaduje od svojich návštevníkov čoraz viac krajín pripoistenie pre prípad nakazenia COVID-19, ktoré však v ponuke poisťovní zatiaľ stále nie je štandardom. Union a Sygic preto spojili sily a vytvorili jedinečný produkt. Navigačná aplikácia Sygic ponúka cestovné poistenie s pripoistením COVID-19 ako jediná na globálnom trhu. Navyše, poistenie sa dá uzavrieť aj priamo počas cesty. Vďaka prívetivému dizajnu sa zákazníci poistia za pár sekúnd, pričom poistenie začína platiť ihneď po zaplatení.

„Na slovenskom trhu dlhodobo patríme k lídrom v cestovnom poistení vďaka revolučným inováciám a proklientskemu prístupu. Spojenie so Sygicom je reakciou na aktuálny trend, kedy sa ľudia dopravujú na dovolenku vlastným autom. Teší nás, že môžeme byť partnerom spoločnosti Sygic, s ktorou zdieľame rovnaké hodnoty.“ uviedol Michal Špaňár, generálny riaditeľ poisťovní Union.

V aplikácii Sygic sú na výber tri druhy poistenia: krátkodobé cestovné poistenie, krátkodobé vrátane pripoistenia COVID-19 a dlhodobé (ročné) cestovné poistenie.
Krátkodobé poistenie zahŕňa krytie liečebných nákladov v Európe a okolitých štátoch až do 250 000€, poistenie pre bežné činnosti a všetky bežné športové a voľnočasové aktivity, prémiové asistenčné služby 24/7, poistenie nákladov spojených s vycestovaním a ubytovaním blízkej osoby v mieste hospitalizácie a to všetko je bez spoluúčasti. V alternatíve s pripoistením COVID-19 sú navyše zahrnuté aj liečebné náklady na ochorenie COVID-19 až do výšky 50 000€.

Ročné poistenie je výhodné pre tých, ktorí strávia na cestách aspoň 25 dní z roka. Jeho kúpou zákazníci získajú poistenie opakovaných ciest do zahraničia počas 365 dní, pričom maximálna doba poistenia na jednu cestu je 30 dní. Súčasťou sú aj liečebné náklady v Európe a okolitých štátoch až do 250 000€, bežné činnosti a vybrané športové a voľnočasové aktivity.

Cestovné poistenie je v Sygic GPS Navigácii k dispozícii nielen pre šoférov s platenou navigačnou licenciou Sygic. Poistiť sa môže ktokoľvek, kto má aplikáciu Sygic v mobile, a to aj v bezplatnej verzii navigácie, aj keď cestuje lietadlom, autobusom, vlakom, loďou či motorkou. Poistenie je zatiaľ dostupné pre telefóny s OS Android, verzia pre iOS sa tiež objaví ešte v priebehu tohto leta.