Sygic se integruje s ovládací jednotkou mySPIN od firmy Bosch a přináší svou navigační aplikaci milionům řidičů jednostopých vozidel

02. 10. 2018

Přední navigační aplikace si klase za cíl zlepšit bezpečnost řidičů jednostopých vozidel, u kterých je riziko smrtelného zranění až 28krát větší než u cestujících v osobním automobilu.

Sygic, přední světová společnost v oblasti konektivity automobilů, oznámila na veletrhu Intermot v Kolíně nad Rýnem, že její navigační aplikace je kompatibilní s ovládací jednotkou Bosch mySPIN pro tablety. Prostřednictvím této nové integrace značka Sygic usiluje o vytvoření bezpečné navigace, kterou budou moci používat miliony řidičů jednostopých vozidel po celém světě.

Tato aplikace dokáže propojit chytré telefony s ovládací jednotkou Bosch mySPIN pro tablety upevněnou na řídítkách jednostopých vozidel, a umožňuje zobrazení map a pokynů navigace, které uživatelé mohou ovládat pomocí joysticku.

Kromě prvotřídních navigačních nástrojů řidiči budou moci využívat také další prémiové funkce, mezi které patří offline mapy s doživotně bezplatnými aktualizacemi, upozornění na změny povolené rychlosti, prediktivní trasování, asistenta pro jízdu v pruzích, upozornění na radary měření rychlosti a mapy s realistickými 3D modely významných budov.

V současnosti je aplikace dostupná pro majitele motocyklů Can-Am Spyder, které mají vestavěný tablet Bosch mySPIN, ale již brzy jí bude možné používat i na motocyklech dalších výrobců.

Společnost Sygic, která udává trend v oblasti konektivity mezi chytrými telefony a palubními systémy, přizpůsobila svou aplikaci k použití se speciálním tabletem určeným k upevnění na řídítka motocyklů. Tradiční používání navigačních nástrojů u jednostopých vozidel představuje rizika pro bezpečnost řidiče. Přenosem navigačních informací na palubní desku Sygic umožňuje bezpečné používání navigace, aniž by si jezdci museli sundávat helmu či rukavice, a bez nežádoucího odvádění pozornosti od provozu na silnici.

V roce 2017 měly dopravní nehody motocyklů v USA více než 5000 obětí. Podle zprávy úřadu pro bezpečnost provozu na dálnicích Governors Highway Safety Association (GHSA) je u řidičů motorek 28krát větší riziko smrtelné nehody než u cestujících v osobním automobilu.

„Na motocyklu se počítá každá sekunda. Jakákoliv malá nepozornost vede k velké pravděpodobnosti vážného zranění řidiče,“ uvedl Martin Strigač, generální ředitel Sygic. „Klademe si za cíl poskytnout naše propojené řešení maximálnímu počtu řidičů jednostopých vozidel, abychom zvýšili jejich míru bezpečnosti a uživatelského komfortu.

Sygic s více než 200 miliony uživatelů je jedinou společností v oblasti navigací, která poskytuje podporu pro všechny aktuálně běžné standardy konektivity automobilů. V blízké budoucnosti Sygic plánuje přidat prémiová vylepšení, například tenkovrstvé tranzistory (TFT), podporu pro segmentovaný displej, nástroje pro webové plánování a rovněž možnosti pro plánování tras v malebném prostředí nebo v terénu.