Sygic otwiera letni sezon wskazówkami i sztuczkami, które zapewnią lepszy komfort i większe bezpieczeństwo

13. 06. 2023

Sygic, wiodąca na świecie firma z branży innowacyjnych nawigacji, przedstawiła ostatnio szereg nowych funkcji w swojej aplikacji Sygic GPS Navigation, które rozszerzają i tak już imponujący zestaw praktycznych rozwiązań i usług dostępnych dla kierowców. Dzięki najnowocześniejszym technologiom nawigacyjnym możesz wygodnie i bezpiecznie odkrywać nowe tereny oraz podróżować w sposób komfortowy i bezproblemowy.

Zacznij od podstaw: Mapy

Przed wyruszeniem w podróż do nowego miejsca Sygic zaleca aktualizację map wszystkich krajów, które znajdują się na planowanej trasie, aby móc w pełni korzystać z imponującej funkcji map offline Sygic dostępnej w każdym miejscu. Wszyscy użytkownicy, włącznie z posiadaczami darmowej licencji, otrzymali najnowsze aktualizacje w maju, a następna aktualizacja jest zaplanowana na wrzesień. Użytkownicy licencji Premium i Premium+ mogą aktualizować mapy co miesiąc. Interfejs map zawiera atrakcyjne trójwymiarowe ilustracje budynków w kontrastowych kolorach, dzięki którym korzystanie z aplikacji Sygic jest tak wyjątkowym doświadczeniem.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Podczas planowania trasy w nawigacji, kierowca może dostosować ją do swoich preferencji, wybierając na przykład opcję unikania autostrad, dróg płatnych lub ograniczonych stref miejskich oraz wybierając najszybszą, najkrótszą lub najbardziej opłacalną trasę. Ponadto teraz mapa wyświetla aktualne ceny paliw zaimportowane z aplikacji Fuelio (firmy Sygic), bezpośrednio na punktach stacji tankowania. Wśród darmowych funkcji aplikacji Sygic GPS Navigation znajduje się tryb EV, dający dostęp do ponad 400 000 punktów ładowania i umożliwiający użytkownikom dokonywanie płatności za ładowanie przez aplikację.

Zgodność z Android Auto i CarPlay

Najwygodniejszą i najbezpieczniejszą metodą korzystania z aplikacji Sygic GPS Navigation jest połączenie jej z systemem Android Auto lub CarPlay, co pozwala na wyświetlenie obrazu na ekranie samochodu i integrację z jego systemem nagłośnienia. W ciągu kilku ostatnich miesięcy firma Sygic wprowadziła liczne ulepszenia w interfejsie użytkownika, jeszcze bardziej zwiększając intuicyjność i bezpieczeństwo nawigacji za pomocą ekranu samochodowego. Mapę można przybliżać i oddalać za pomocą dotyku, a punkty POI są lepiej zorganizowane i widoczniejsze.

Utrzymuj koncentrację w czasie jazdy

Pasażer może nie tylko korzystać z nawigacji na ekranie samochodu, ale może też dodawać punkty orientacyjne przez telefon podczas jazdy. Ewentualnie telefon można wykorzystać jako kamerę samochodową lub wyświetlacz przezierny bez przeszkadzania w jeździe. „Nagrania z kamery mogą być cennym dowodem w razie kolizji lub wypadku na drodze. Ponadto wyświetlacz przezierny jest doskonałym towarzyszem podczas długich nocnych podróży, znacznie skracając czas oderwania wzroku od drogi przez kierowcę. Ta funkcja jest najmniej rozpraszającą uwagę alternatywą nawigacji, która ułatwia kierowcy koncentrację na drodze podczas korzystania z głównych wskazówek wizualnych” – mówi Lukas Dermek, dyrektor ds. produktu w Sygic na temat długoterminowych planów wprowadzania innowacji zwiększających bezpieczeństwo na drodze.

Wsparcie w nieznanych miejscach

Podczas podróżowania przez nieznane kraje takie funkcje, jak ostrzeżenia o fotoradarach, nawigacja real-view wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną, mapy satelitarne i wskazówki przejazdu przez skomplikowane skrzyżowania, stanowią nieocenioną pomoc. Ponadto mapy zawierają ostrzeżenia o ostrych zakrętach i informacje o długości tuneli, które przydadzą się osobom lubiącym wiedzieć wszystko o tym, co czeka je na trasie, aby unikać wszelkich niespodzianek.

Tajne wskazówki dla wszystkich

Rodziny i przyjaciele mogą sobie nawzajem udostępniać swoje trasy w czasie rzeczywistym, aby inni mogli obejrzeć zaplanowaną drogę, obecną pozycję i szacowany czas przyjazdu. Jeśli kierowca zapomni, gdzie zaparkował swój samochód, Sygic oferuje nawigację fotograficzną przez współrzędne GPS zapisane w zdjęciach samochodu. W nagłych wypadkach osoby podróżujące mogą udostępnić swoją aktualną pozycję i szybko znaleźć najbliższy posterunek policji, szpital, aptekę lub serwis samochodowy za pomocą przycisku „Pomoc w pobliżu” znajdującym się w menu głównym aplikacji Sygic GPS Navigation.