Nabíjanie elektromobilu na staniciach GreenWay spustíte priamo z navigácie Sygic

30. 05. 2022

Priniesť maximálny komfort pri používaní služieb je spoločným cieľom pre spoločnosti Sygic aj GreenWay. Z úspešnej spolupráce budú najviac benefitovať vodiči elektromobilov.

Nájsť v navigácii nabíjaciu stanicu nie je žiadnou novinkou. Odteraz v navigácii Sygic však vodiči získajú aj mnoho ďalších informácií a funkcií, ktoré doteraz našli len v aplikácii GreenWay. Môžu si vybrať, ktorá z aplikácií im viac vyhovuje.

Pri plánovaní cesty alebo výletu na mape navigácie vyhľadá vodič svoj cieľ. Okrem cestovných informácií uvidí na vytýčenej trase všetky nabíjacie stanice siete GreenWay, vrátane ich aktuálnej dostupnosti, ktorá dosahuje viac ako 99,4%. Na spustenie nabíjania je možné komfortne použiť ktorékoľvek rozhranie: nabíjaciu kartu alebo aplikáciu GreenWay, či navigáciu Sygic. Bližší popis staníc napovie, ako sa k stanici dostať a kde sa stanica presne nachádza, napr. v prípade parkovacieho domu.

Vodičovi prihlásenému do navigácie Sygic prinesie aplikácia ešte viac funkcií. Uvidí aktuálne ceny platné pre nastavený paušál v GreenWay a po pripojení konektora k vozidlu mu umožní priamo začať nabíjanie bez nutnosti prepínania sa do aplikácie GreenWay. Pre neregistrovaných vodičov je dostupná registrácia do siete. Lokality siete GreenWay sú umiestnené tak, aby bolo možné nielen nabiť elektromobil, ale aj príjemne a užitočne stráviť čas v okolí. V sieti GreenWay sa nachádza viac ako 500 nabíjacích staníc, čo predstavuje vyše 2 300 nabíjacích bodov.

Komfort a spoľahlivosť pri využívaní nabíjacej siete je spoločným výsledkom dobrej spolupráce špecializovaných spoločností.
„Sygic GPS Navigácia má v režime pre elektrické vozidlá už vyše 460 tisíc nabíjacích bodov v rámci Európy. Za posledných dvanásť mesiacov sa tento počet zvýšil až o vyše 130 tisíc aj vďaka rozširovaniu siete GreenWay, ako aj ďalších partnerov. Veľmi nás teší, že sme súčasťou progresívneho ekosystému, ktorý pomáha šoférom v rozhodnutí cestovať ekologickejšie, a to vďaka sofistikovaným údajom a funkciám o dojazde a nabíjaní, ktoré im v navigácii poskytujeme,“ uviedol Martin Strigač, CEO spoločnosti Sygic.

„Rozvoj elektromobility poskytuje priestor pre nové partnerstvá a inovatívne nápady. Veríme, že región CEE má veľký potenciál a sme otvorení ďalším novým partnerstvám, ktoré prinesú riešenia pre zvýšenie komfortu pre vodičov a zároveň podporujú udržateľnosť a zdravé životné prostredie pre všetkých.“ Peter Badík, CEO spoločnosti GreenWay Infrastructure.

Do budúcna plánujú obe spoločnosti rozšírenie funkcionality aj pre viac ako 20 roamingových partnerov GreenWay v Európe.