Sygic je jednou z nejlépe řízených společností na Slovensku

15. 12. 2022

Společnost Sygic byla oceněna certifikátem Slovakia Best Managed Company 2022, který uděluje skupina Deloitte. Tento úspěch si připisuje na základě hodnocení strategie, produktivity, inovací, firemní kultury, řízení a finančních výsledků. Společnost Sygic se v programu ocitla po boku dalších firem se slovenskými nebo česko-slovenskými vlastnickými strukturami. Porotu na společnosti zaujala její strategie, firemní kultura a inovativnost.

Společnost Sygic je na trhu již osmnáct let. Začínala jako start-up a vyrostla ve středně velkou firmu s celosvětovou působností, která zaměstnává více než 220 zaměstnanců, ale přesto si zachovává mentalitu start-upu a otevřenou firemní kulturu. „Toto ocenění je pro náš tým velkým zadostiučiněním. Ve společnosti předních světových hráčů je pro Sygic schopnost přinášet inovace otázkou zachování konkurenceschopnosti. Dosáhnout nejvyšších standardů kvality a zároveň zůstat flexibilní, agilní a kreativní vyžaduje proaktivní přístup. Vždy jsme kladli zaměstnance na první místo a naše zkušenosti potvrzují, že k získání a udržení těch správných lidí je zapotřebí kvalitního vedení,“ řekl Martin Strigač, generální ředitel společnosti Sygic.

Štěfan Jančiga, Managing Director of Sygic Navigation, počas slávnostního odovzávání ocenění Slovakia Best Managed Companies 2022.

Jeden ze členů poroty programu Slovakia Best Managed Companies 2022, Miroslav Kiraľvarga, který je prezidentem slovenské Národní unie zaměstnavatelů, okomentoval řízení společnosti následovně: „Společnost Sygic je unikátní v tom, že na Slovensku vyvíjí řešení, která se používají po celém světě. Způsob jejího řízení musí odrážet globální konkurenci, jak jsme naznačili na základě hlubší analýzy společnosti. Obchodní odpovědnost, podpora talentů, reinvestování části příjmů do společnosti a otevřená komunikace jsou přístupy, které se mnoho společností musí teprve naučit“.

Podle dalšího člena poroty, Petera Sobôtky, který je ředitelem Citi Commercial Bank Slovakia, porotu ohromilo, jak společnost Sygic čelí silným konkurentům: „Společnost našla své místo na trhu, naslouchala zákazníkům a jejich potřebám a posílila svou pozici díky spolupráci se strategickými partnery. To také poukazuje na kvality managementu, správná strategická rozhodnutí a směřování společnosti a také na inovativní přístup zaměstnanců, který by nebyl možný bez dobré firemní kultury,“ řekl Sobôtka.