Sygic patrí k najatraktívnejším zamestnávateľom na Slovensku

22. 02. 2024

Sygic získal nomináciu odbornej poroty medzi top 10 IT & telco zamestnávateľov pre rok 2023 na slovenskom trhu. Najprestížnejšiu súťažnú anketu firiem z jedenástich rôznych odvetví Najzamestnávateľ organizuje pracovný portál Profesia.sk. Široká verejnosť aj interní zamestnanci v online hlasovaní označili najatraktívnejšie benefity v segmente, aj tie, ktoré sú najobľúbenejšie v danej firme.

Príbeh Sygicu sa začal v roku 2004, keď Michal Štencl, Martin Kališ a Peter Pecho založili spoločnosť zameranú na vývoj GPS navigácií. Z malej slovenskej firmy sa vyvinula na globálneho hráča, ktorý poskytuje riešenia a služby v rôznych oblastiach vrátane automobilového priemyslu, kamiónovej dopravy, doručovania tovaru, bezpečnostných zložiek či poisťovníctva. Dnes majú produkty Sygic vyše 200 miliónov používateľov.
Tím 200 zamestnancov Sygicu je známy svojim agilným prístupom a kultúrou učenia, ktorá podporuje kreativitu a flexibilitu. Sygic je synonymom neustálych technologických a produktových inovácií, ako sú Head-Up Display, Dashcam či Real-View navigácia v rozšírenej realite, ktoré Sygic predstavil ako prvý hráč v globálnom navigačnom priemysle.

Martin Strigač, CEO Sygicu, považuje za kľúčové jasne komunikovať agilnú stratégiu, zaujímavú pre kvalitných kandidátov, ktorí podporujú víziu spoločnosti: „Pre Sygic boli ľudia vždy na prvom mieste, pretože bez ich podpory nemožno vytvoriť žiadne inovácie. Som veľmi hrdý na našu otvorenú kultúru a pracovné prostredie, ktoré si cenia aj naši zamestnanci."

Výsledky hlasovania Najzamestnávateľ 2023 naznačujú, že práve aspekty, ktoré verejnosť považuje za najdôležitejšie, získali od interných zamestnancov Sygicu najvyššie hodnotenie. Najatraktívnejším benefitom zamestnancov je flexibilný pracovný čas (46 %), nasleduje možnosť práce z domu (38,8 %) a dovolenka navyše (33,5 %). V kultúre Sygicu sú najoceňovanejšími ľudia a tím (69,2 %), príjemné pracovné prostredie (47,5 %) a silná značka (34,6 %).

Väčšinovým vlastníkom firmy Sygic je spoločnosť W. A. G. Payment solutions (známa ako Eurowag), ktorá patrí k najrýchlejšie rastúcim integrovaným platformám pre platby a mobilitu v Európe.