Integracja Sygic z kontrolerem mySPIN firmy Bosch, dzięki której z nawigacji mogą korzystać miliony właścicieli pojazdów dwukołowych

02. 10. 2018

Wiodąca aplikacja nawigacyjna chce podnieść poziom bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach na pojazdach dwukołowych, które są aż 28 razy bardziej narażone na ryzyko utraty życia niż pasażerowie samochodów.

Firja Sygic, światowy lider w dziedzinie łączności samochodowej, na targach Intermot w Kolonii poinformowała o zgodności swojej aplikacji nawigacyjnej z kontrolerem dla tabletów mySPIN firmy Bosch. Dzięki tej nowej integracji bezpieczna nawigacja firmy stanie się dostępna dla milionów użytkowników pojazdów dwukołowych na całym świecie.

Aplikacja ta łączy smartfony poprzez Bluetooth i kabel z kontrolerem w postaci tabletu na kierownicę Bosch mySPIN, pozwalając na wyświetlanie map i instrukcji na mapie, którą użytkownik może sterować za pomocą dżojstika. Wraz ze światowej klasy narzędziami nawigacyjnymi użytkownik otrzymuje także liczne funkcje premium, takie jak mapy offline z dożywotnimi, bezpłatnymi aktualizacjami, ostrzeżenia o zmianie dopuszczalnej prędkości, predyktywne wyznaczanie tras, asystent pasa ruchu, ostrzeżenia o fotoradarach i realistyczne mapy z trójwymiarowymi modelami budynków. Od teraz aplikacja jest dostępna dla właścicieli motocykli Can-Am Spyder, które mają wbudowane tablety Bosch mySPIN, a wkrótce będzie dostępna także w innych motocyklach.

Firma Sygic, wiodący producent w dziedzinie łączności smartfonów z systemami samochodowymi, przystosowała swoją aplikację do współpracy z tabletami na kierownicę do motocykli. Wcześniej kierowca pojazdu dwukołowego ryzykował swoim bezpieczeństwem, jeśli chciał korzystać z nawigacji. Teraz nawigacji Sygic może używać na pulpicie swojego pojazdu, co umożliwia mu bezpieczne sterowanie za pomocą dżojstika z kaskiem na głowie i w rękawicach, bez odrywania oczu od drogi.

W 2017 r. w samych Stanach Zjednoczonych w wypadkach z udziałem motocykli zginęło ponad 5000 osób. Według raportu towarzystwa Governors Highway Safety Association (GHSA) ryzyko utraty życia przez motocyklistę w wypadku drogowym jest 28 razy większe niż pasażera innego pojazdu.

„Dla motocyklisty liczy się każda sekunda. Nawet najdrobniejsze rozproszenie uwagi grozi poważnym wypadkiem” – mówi Martin Strigac, prezes Sygic. „Chcemy, aby nasze rozwiązanie łączności trafiło do jak największej liczby posiadaczy pojazdów dwukołowych, dzięki czemu zwiększy się ich bezpieczeństwo i komfort jazdy”.

Ciesząca się zaufaniem ponad 200 milionów użytkowników firma Sygic jest jedyną, która aktualnie obsługuje wszystkie dostępne standardy łączności z samochodami. W niedalekiej przyszłości Sygic planuje wprowadzić specjalne ulepszenia, takie jak ekranów TFT i segmentowych, sieciowe narzędzia planowania oraz wyznaczanie tras przełajowych.