Společnost Sygic vydává nejoblíbenější navigační aplikaci pro řidiče kamionů a nákladních vozidel ve verzi pro systém iOS

Společnost Sygic, která vytvořila nejstahovanější navigační aplikací pro kamiony pro systém Android, dnes vydává svoji navigační aplikaci pro obytná vozidla, autobusy, dodávky a velké kamiony pro systém iOS, která je nyní k dispozici ke stažení pro zařízení iPhone i iPad. Společnost rovněž vydává velkou aktualizaci svých služeb pro systém Android.

Charakteristické řešení „Head-Up Display“ od společnosti Sygic je navrženo s ohledem na maximální bezpečnost. Snadno použitelné rozhraní HUD umožňuje řidičům využívat obrazovku zařízení k promítání trasy ze smartphonu nebo tabletu přímo na přední sklo, takže řidiči mohou pohledem neustále sledovat vozovku.

Řidiči si zvolí svůj typ vozidla, vstupní rozměry a hmotnost a systém jim nabídne podrobné 3D mapy znázorňující trasy ideální pro jejich konkrétní kamion, dodávku, obytné vozidlo nebo autobus – díky tomu se vyhnou všem nevhodným silnicím a mostům. Aplikace využívá prémiové mapy HERE a funguje i v režimu offline, což je k nezaplacení při jízdě ve vzdálených oblastech se slabým pokrytím signálem datového připojení.

Aplikace Sygic Truck Navigation navíc sdílí body zájmu, pakovací místa nebo čerpací stanice vhodné pro kamiony, autobusy nebo obytná vozidla. Řidiči mohou tuto aplikaci využívat rovněž v osobním automobilu, a to bez jakýchkoli dalších poplatků – stačí jen jednoduše změnit nastavení. Aplikace také nabízí volitelné placené doplňky, jako jsou například informace o dopravní situaci v reálném čase, polohy rychlostních radarů a podrobná hlasová navigace.

„Cílem společnosti Sygic je sloužit jako průvodce všech lidí na světě, přispívat k vyšší bezpečnosti, pohodlí a kvalitě navigace během cestování,“ prohlásil zakladatel a CEO společnosti Sygic Michal Štencl. „Navigační aplikace od společnosti Sygic pro kamiony a nákladní vozidla pomůže snížit počet nočních dopravních nehod, protože řidiči už nemusejí neustále sjíždět pohledem na obrazovku, ale mohou se plně soustředit na dopravní situaci.“

Podle průzkumu Berg Insight bylo v roce 2013 v USA 12 milionů těžkých nákladních vozidel a 5,5 milionů těchto vozů bylo v Evropě. Organizace Recreation Vehicle Industry Association hlásí, že počet domácností, které v USA v roce 2011 vlastnily obytné vozidlo, dosáhl čísla 8,9 milionu.

Společnost se od konkurence odlišuje svým řešením Head-Up Display a funkcí „Right Turn“, která nabízí trasy bez nutnosti odbočovat vlevo. Tím se nejen zvýší efektivita využití paliva, ale rovněž nebude potřeba provádět riskantnější odbočování vlevo (ve Velké Británii a dalších zemích, kde se jezdí vlevo, se tato funkce automaticky mění na funkci „Left Turn“).

„Věříme, že aplikace od společnosti Sygic pro řidiče kamionů, autobusů a obytných vozidel představuje nejbezpečnější a nejkomplexnější řešení, jaké je aktuálně k dispozici. Jsme velmi rádi, že nyní můžeme naši službu nabídnout i pro iPhone a těšíme se, až budeme na silnicích potkávat další a další řidiče využívající řešení od společnosti Sygic,“ dodal Štencl.

Aplikace Sygic v Severní Americe stojí 139 USD a v Evropě ji lze pořídit za 129 EUR, přičemž nabízí 14denní zkušební verzi zdarma.