Sygic predstavuje špičkovú navigáciu pre profesionálnych vodičov nákladných vozidiel a karavanov už aj pre používateľov iOS zariadení

Sygic, najsťahovanejšia navigačná aplikácia pre nákladné vozidlá pre systém Android, dnes uvádza navigačnú aplikáciu pre systém iOS určenú pre rekreačné vozidlá, autobusy, dodávkové vozidlá a veľké nákladné vozidlá. Verzia je dostupná na stiahnutie do zariadení iPhone a iPad. Spoločnosť tiež uvádza veľkú aktualizáciu aplikácie pre systém Android.

Charakteristická funkcia Head-Up Display spoločnosti Sygic bola navrhnutá s ohľadom na bezpečnosť. Jednoducho ovládateľné rozhranie funkcie HUD umožňuje vodičom prepnúť obrazovku tak, že zreteľne premieta trasy zo smartfónu alebo tabletu priamo na čelné sklo vozidla, takže vodič sa môže sústrediť na cestu.

Vodič si zvolí typ vozidla, zadá jeho rozmery a hmotnosť a zobrazia sa mu podrobné 3D mapy s trasami vhodnými pre dané nákladné, dodávkové, rekreačné vozidlo či autobus – vyhne sa tak všetkým nevhodným cestám a mostom. Aplikácia využíva prémiové mapy HERE a funguje aj v offline režime, čo je pri cestách do vzdialených oblastí s malým dátovým pokrytím nenahraditeľné.

Aplikácia Sygic Truck Navigation navyše informuje o bodoch záujmu, parkovacích miestach a čerpacích staniciach vhodných pre nákladné vozidlá, autobusy či rekreačné vozidlá. Vodiči môžu aplikáciu bez ďalších poplatkov použiť aj v bežnom vozidle – stačí jednoducho prepnúť nastavenia. Aplikácia ponúka aj voliteľné platené doplnkové funkcie, ako napríklad aktuálne dopravné informácie, rýchlostné radary a podrobnú navigáciu s hlasovými pokynmi.

„Poslaním spoločnosti Sygic je sprevádzať všetkých ľudí na svete a zároveň zvyšovať bezpečnosť, pohodlie a kvalitu navigácie,” hovorí Michal Štencl, zakladateľ a CEO spoločnosti Sygic. „Navigačná aplikácia Sygic určená pre nákladné a úžitkové vozidlá pomôže znížiť nočnú nehodovosť na cestách, pretože vodičom umožňuje plne sa sústrediť na cestu.”

Podľa spoločnosti Berg Insight bolo v roku 2013 v USA 12 miliónov a v Európe 5,5 milióna nákladných vozidiel. Asociácia výrobcov rekreačných vozidiel RVIA (Recreation Vehicle Industry Association) informovala o tom, že rekreačné vozidlo vlastnilo v roku 2011 v USA 8,9 milióna domácností.

Sygic Truck Navigation sa od konkurencie odlišuje funkciou Head-Up Display a funkciou preferovaného odbočenia vpravo, ktorá prednostne zobrazuje trasy bez odbočení vľavo. Znižuje sa tým spotreba paliva, ale zároveň sa vodič vyhýba rizikovejším odbočeniam vľavo (v Spojenom kráľovstve a ďalších krajinách, v ktorých sa jazdí vľavo, táto funkcia automaticky funguje ako funkcia odbočovania vľavo).

„Sme presvedčení, že aplikácia spoločnosti Sygic určená pre vodičov nákladných vozidiel, autobusov a rekreačných vozidiel je najbezpečnejším a najkomplexnejším dostupným riešením. Máme nesmiernu radosť z toho, že odteraz môžeme túto aplikáciu ponúkať aj v zariadeniach iPhone, a tešíme sa, že na cestách bude jazdiť ešte viac vodičov s navigáciou Sygic,” dodáva Štencl.

Sygic Truck Navigation je k dispozícii na stiahnutie zadarmo s možnosťou prémiových funkcií na 14 dní. Prémiovú licenciu pre krajiny Európy je možné si zakúpiť za 129 EUR, balík krajín Severnej Ameriky za 139 USD.