Sygic spouští službu „Prediktivní plánování trasy“ pro svou GPS navigační aplikaci

20. 06. 2018

Funkce „Prediktivní plánování trasy“ bude třídit dopravní data za období dvou let, aby řidičům ukázala nejvýhodnější trasy – a to i v místech, kde není k dispozici mobilní signál.

Sygic, přední světový poskytovatel GPS navigací dnes oznámil , že ve své aplikaci začíná používat funkci „Prediktivní plánování trasy“. Tato funkce predikuje intenzitu dopravy na základě dat shromážděných za období dvou let a uživatelům umožňuje zvolit si nejoptimálnější trasy pro cestu na místo určení.

Sygic je aplikace pro GPS navigaci, které důvěřuje nejvíce uživatelů po celém světě. Navigace Sygic, kterou používá více než 200 milionů uživatelů ve ve více než 200 zemích a více než 40 jazykových verzích, nabízí jedinečné vlastnosti, například off-line mapy a jednoduché uživatelské rozhraní, v kombinaci s nedávno uvedenou funkcí „Prediktivní plánování trasy“.

Funkce „Prediktivní plánování trasy“ zohlední všechny možné trasy a vybere tu, která je časově nejvýhodnější. To provádí tak, že do výpočtu zahrne skutečné průměrné rychlosti na silnicích (a nikoliv maximální předepsané rychlosti), světelné křižovatky, kruhové objezdy, denní dobu a historická data získaná z podobných jízd. Funkce „Prediktivní plánování trasy“ se aktivuje automaticky po zapnutí aplikace Sygic, a dokáže pracovat i v případě nedostupného datového spojení a mobilního signálu.

Až do současnosti se systémy GPS navigace spoléhaly pouze na dopravní data v reálném čase, aby mohly navrhovat nejoptimálnější trasy. Pokud však tyto systémy nemají přístup k mobilnímu signálu, dokáží navrhovat pouze možné trasy – to znamená, že nedokáží ihned a přesně určit nejlepší trasu.

„Jsme nadšeni, že uživatelům aplikace Sygic po celém světě můžeme nabídnout přelomové výhody služby „Prediktivní plánování trasy“, řekl Martin Strigac, generální ředitel společnosti Sygic. „Jsme si jisti, že s touto funkcí uživatelé získají nejenom kvalitnější navigaci, ale také účelnější využití času – nehledě na úspory na pohonných hmotách.”

Pokročilé aplikace GPS svým uživatelům přinášejí značné úspory: časové i finanční. Výzkum prováděný automobilkou Ford dospěl k závěru, že GPS navigační aplikace mohou svým uživatelům pomoci snížit spotřebu paliva až o 15 %. A v rámci jedné starší studie bylo zjištěno, že na základě přesných dopravních dat mohou řidiči ušetřit až čtyři dny jezdění ročně.

Všech 250 milionů uživatelů Sygic po celém světě může funkci „Prediktivní plánování trasy“ ihned začít používat zdarma. S kombinací potenciálu dopravních informací v reálném čase a prediktivního plánování trasy na základě historických dat uživatelé aplikace Sygic získávají nejvýkonnější nástroj pro předpokládaný čas příjezdu (ETA), který je jednoznačně nejlepší v rámci všech GPS navigačních systémů na celém světě.