Spoločnosť Sygic nadviazala spoluprácu so spoločnosťou Glympse, aby všetkým na cestách mohla ponúknuť služby zdieľania polohy a trasy v reálnom čase

23. 11. 2016

Spoločnosť Sygic, líder v oblasti GPS navigácie, dnes spúšťa pre všetkých svojich prémiových používateľov službu zdieľania polohy a trasy v reálnom čase. Sprístupnenie tejto služby bolo možné vďaka uzavretiu partnerstva medzi spoločnosťami Sygic a Glympse. Vodiči majú odteraz k dispozícii jednoduchý spôsob, ako zdieľať svoje cestovné plány a aktuálnu polohu.

Pomocou technológie zdieľania polohy od spoločnosti Glympse môžu odteraz používatelia GPS navigácie Sygic zdieľať informácie o svojej polohe a pohybe v reálnom čase. Stačí zopár kliknutí na displej a vodiči môžu odosielať podrobné informácie o svojej trase, aktuálnej polohe či predpokladanom čase príjazdu. Vďaka tomu bude odteraz oveľa ľahšie zdieľať cestovné plány a vysvetliť, kde sa práve nachádzate alebo čo sa deje na ceste vo vašom okolí.

Používatelia aplikácie Sygic môžu tieto funkcie využiť pred začatím cesty, ale aj priamo počas nej. Jednoduchým spôsobom môžu zdieľať svoju polohu, trasu a ďalšie informácie prostredníctvom e-mailu alebo pomocou svojej obľúbenej aplikácie na zasielanie správ, napr. WhatsApp alebo Facebook Messenger. Príjemca si informácie môže prezrieť pomocou prehliadača a zobraziť si tak aktuálnu polohu a trasu priamo na webovej stránke, bez nutnosti inštalovania externej aplikácie.

Spoločnosť Sygic, globálny líder v oblasti GPS navigácie a cestovateľských technológií, pomáha na cestách miliónom vodičov vďaka najpokročilejším patentovaným technológiám. Spoločnosť Sygic uviedla úplne prvú navigačnú aplikáciu pre iPhone už v roku 2009. Dnes sa zameriava na poskytovanie stále pestrejšej ponuky navigačných služieb, medzi nimi aj premiérových nástrojov a inovácií určených na uspokojenie čoraz náročnejších potrieb vodičov, ktorí chcú alebo potrebujú zostať neustále pripojení.

Podľa výskumu spoločnosti Pew až 67 % vlastníkov smartfónov využíva svoje telefóny na zobrazovanie pokynov navigácie počas jazdy. Aj keď väčšina populárnych aplikácií s mapami umožňuje svojim používateľom zdieľať statické informácie, napríklad polohu, neumožňujú zdieľanie informácií o pohybe v reálnom čase takým spôsobom, ako používateľ môže sledovať napr. dodávku tovaru alebo taxík spoločnosti Uber.

Spoločnosť Sygic je prvým poskytovateľom GPS navigácie, ktorý ponúka zdieľanie trasy v reálnom čase v takomto rozsahu. Táto funkcia nie je v súčasnosti k dispozícii v aplikáciách Google Maps ani Apple Maps. Alternatívne riešenia, napr. aplikácia Waze, poskytujú obmedzené možnosti zdieľania, ktoré vyžadujú inštaláciu ďalších aplikácií. Používatelia aplikácie Sygic však môžu zdieľať svoje trasy s kýmkoľvek bez potreby akejkoľvek inštalácie. Táto funkcia predstavuje najnovší prírastok do rodiny GPS navigačných nástrojov Sygic, kam patria aj podrobné hlasové pokyny a offline mapy.

„Základným cieľom spoločnosti Sygic je poskytovať svojim zákazníkom špičkovú GPS navigáciu,“ uviedol Michal Štencl, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Sygic. „Nadviazanie spolupráce so spoločnosťou Glympse nám umožňuje získať technologický náskok a rozšíriť našu aplikáciu o intuitívne nástroje, ktoré ľuďom umožňujú jednoduchšie zdieľať svoje cestovné plány.“

„Zdieľanie polohy je jednou z kľúčových súčastí prepojeného mobilného sveta. Nadviazanie partnerstva s takou inovatívnou spoločnosťou, ako je Sygic, nám umožňuje dosiahnuť lepší zážitok z navigácie poskytovaním informácií o polohe v reálnom čase vodičom na celom svete,“ vyjadril sa Bryan Trussel, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Glympse. „Je pre nám nesmiernym potešením, že môžeme našu technológiu zakomponovať do GPS navigačných aplikácií spoločnosti Sygic a upevniť tak spojenie medzi ľuďmi na cestách umožnením zdieľania ich polohy.“

Aplikácia Sygic GPS Navigation je k dispozícii pre zariadenia s operačnými systémami iOS, Android a Windows. Spoločnosť Sygic ponúka v rámci Black Friday novým používateľom zľavu vo výške až 70 % na prémiovú verziu aplikácie len za 16,99 eur.