Sygic ogłasza integrację z Apple CarPlay na kongresie Mobile World Congress Americas 2018

14. 09. 2018

Aplikacja nawigacyjna GPS Sygic, mająca ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, wkracza do Apple CarPlay.

Sygic, wiodący na świecie producent nawigacji GPS z mapami offline, ogłosił dziś, że jego aplikacje, mające ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, wkraczają do Apple CarPlay. Informację przekazał dyrektor generalny Sygic Martin Strigac na kongresie Mobile World Congress Americas w Los Angeles. Sygic to pierwszy producent nawigacji, który dostarcza mapy offline do Apple CarPlay.

Kiedy smartfon zostanie połączony z samochodem wyposażonym w system CarPlay, kontrola aplikacji Sygic zostaje przejęta z telefonu. Aplikacja jest automatycznie rzutowana na ekran dotykowy pojazdu i łączy się z funkcjami głosowymi, pozwalając kierowcy skupić wzrok na drodze i utrzymać ręce na kierownicy.

National Safety Council podaje, że codziennie około 660 000 osób w USA próbuje korzystać z telefonu podczas prowadzenia pojazdu, czego efektem jest 1,6 miliona wypadków rocznie. Firma Sygic chce ograniczyć liczbę tego typu wypadków i dlatego stara się wykorzystać samochodowe systemy łączności, aby zapewnić kierowcy jak najlepszy komfort jazdy.

„Nie bez powodu już od 2014 r. prowadzimy pionierskie prace nad łącznością z systemami samochodowymi” – powiedział dyrektor generalny Sygic Martin Strigac na kongresie MWC Americas. „Uważamy, że jest to najbezpieczniejszy sposób korzystania z aplikacji nawigacyjnych podczas jazdy, pozwalający wyeliminować konieczność spoglądania na smartfon. Najnowsza integracja z Apple CarPlay umożliwi milionom ludzi na całym świecie bezpieczną nawigację i docieranie do celu”.

Niektóre funkcje aplikacji Sygic już dostępne w Apple CarPlay: mapy offline; zaawansowane ostrzeżenia o zmianie ograniczenia prędkości; przewidywanie natężenia ruchu przy obliczaniu tras; asystent pasa ruchu pomagający bezpieczniej zmieniać pas ruchu; instrukcje głosowe i aktualne informacje o ruchu drogowym aktualizowane co dwie minuty.

Kolejną ciekawą funkcją wywodzącą się z integracji z Apple CarPlay jest możliwość automatycznej synchronizacji osobistych preferencji nawigacji Sygic i map z dowolnym pojazdem wyposażonym w system CarPlay. Jest to doskonałe rozwiązanie dla samochodów firmowych, wypożyczalni samochodów i wszystkich, którzy wspólnie korzystają z pojazdu.

Sygic to jeden z producentów nawigacji, który zapewnia obsługę wszystkich aktualnie dostępnych standardów łączności samochodowej. Firma ma nadzieję, że w przyszłości uda jej się uzyskać pakiety SDK także innych systemów łączności samochodowej, takich jak Android Auto, aby kontynuować swoją misję zapewniania bezpieczeństwa wszystkim kierowcom na świecie.

Łączność z CarPlay pojawi się w Sygic GPS Navigation i Sygic Car Navigation w ciągu paru dni z najnowszą wersją systemu iOS.