Spoločnosť Sygic na veľtrhu Mobile World Congress Americas 2018 oznámila podporu technológie Apple CarPlay

14. 09. 2018

GPS navigačná aplikácia Sygic, ktorú používa viac ako 200 miliónov používateľov na svete, bude podporovať aj technológiu Apple CarPlay.

Spoločnosť Sygic, popredný svetový poskytovateľ GPS navigácie s offline mapami, dnes oznámila, že jej navigačné aplikácie, ktoré používa 200 miliónov používateľov na svete, budú podporovať technológiu Apple CarPlay. Túto novinku oznámil Martin Strigáč, generálny riaditeľ spoločnosti Sygic, na veľtrhu Mobile World Congress Americasv Los Angeles. Spoločnosť Sygic je zároveň prvá spoločnosť zaoberajúca sa vývojom navigačných aplikácií, ktorá do Apple CarPlay prinesie offline mapy.

Keď sa smartfón spáruje s vozidlom podporujúcim technológiu Apple CarPlay, aplikácia Sygic sa už nebude dať ovládať prostredníctvom smartfónu. Aplikácia sa bude automaticky zobrazovať na dotykovej obrazovke vozidla a takisto sa bude dať ovládať hlasom, aby vodič nemusel spúšťať zrak z vozovky a ruky z volantu.

Podľa údajov Národnej rady pre bezpečnosť každý deň približne 660 000 vodičov v USA používa telefón počas jazdy, dôsledkom čoho je 1,6 milióna nehôd ročne. Spoločnosť Sygic sa rozhodla podniknúť výrazné kroky na boj proti vysokému výskytu týchto nehôd využitím možností prepojenia vozidiel, čím sa zníži rozptyľovanie vodiča.

„Existuje veľmi pádny dôvod, prečo sa už od roku 2014 zasadzujeme za rozširovanie možností prepojenia vozidiel,“ povedal Martin Strigáč, generálny riaditeľ spoločnosti Sygic, na veľtrhu MWC Americas. „V porovnaní s mobilnými telefónmi to totiž považujeme za najbezpečnejší spôsob používania navigačných aplikácií počas jazdy. Najnovšie prepojenie s technológiou Apple CarPlay umožní ďalším miliónom vodičov na celom svete používať navigáciu vo vozidle bezpečnejším spôsobom.“

Niektoré bezpečnostné funkcie aplikácií Sygic, ktoré sú teraz k dispozícii aj pre Apple CarPlay: offline mapy, upozorňovanie na zmeny rýchlostných obmedzení, prediktívne plánovanie trasy, ktoré dokáže predvídať zhustenie premávky, asistent jazdných pruhov, ktorý umožňuje vodičom bezpečnejšie sa radiť do jazdných pruhov, hlasová navigácia a aktuálne dopravné informácie v reálnom čase aktualizované každé dve minúty.

Ďalšou výbornou funkciou, ktorá je dôsledkom prepojenia s technológiou Apple CarPlay, je možnosť automatickej synchronizácie prispôsobených nastavení navigácie Sygic a máp s akýmkoľvek vozidlom podporujúcim technológiu Apple CarPlay, čo je veľmi praktické pri využívaní firemných vozidiel, prenajímaní a takisto spoločnom využívaní vozidiel.

Sygic je jednou z mála spoločností na svete zaoberajúcich sa vývojom navigačných aplikácií, ktorá podporuje všetky v súčasnosti používané štandardy na prepojenie vozidiel, a zároveň dúfa, že bude môcť pracovať so súpravami na vývoj softvéru (SDK) ďalších veľkých vývojárov softvéru na prepojenie vozidiel, napríklad Android Auto, aby sa ešte viac dokázala priblížiť k naplneniu svojho cieľa, ktorým je bezpečná navigácia všetkých vodičov na celom svete.

Aplikácie Sygic GPS Navigation a Sygic Car Navigation budú technológiu CarPlay v najnovšom operačnom systéme iOS podporovať už o niekoľko dní.