Kierowcy ciężarówek i przyczep kempingowych mogą rozpocząć nowy sezon z aplikacją Sygic połączoną z Android Auto

17. 01. 2024

Prośby zawodowych kierowców ciężarówek i właścicieli przyczep kempingowych używających aplikacji Sygic GPS Truck & Caravan Navigation zostały wysłuchane. Firma Sygic wprowadziła jedną z najbardziej pożądanych funkcji, która poprawia wygodę i bezpieczeństwo korzystania z aplikacji w dużych pojazdach – dwa miesiące po wprowadzeniu obsługi Apple CarPlay teraz przyszła pora na dodanie Android Auto.

Połączenie telefonu komórkowego z pojazdem pozwala kierowcom ciężarówek i przyczep kempingowych na bezproblemowe korzystanie z nawigacji przez system informacyjno-rozrywkowy pojazdu. „Z wielką radością przekazujemy fantastyczną wiadomość, która oznacza jeszcze większą wygodę naszych użytkowników bez względu na system operacyjny w ich telefonie – aplikacja Sygic GPS Truck & Caravan Navigation to pierwsza nawigacja dla dużych pojazdów obsługująca zarówno CarPlay, jak i Android Auto” — mówi Roman Paulen, dyrektor działu marketingu Sygic.

Przed końcem 2023 roku firma Sygic wprowadziła obsługę platformy CarPlay, a w nowym roku zostanie dodana integracja z Android Auto. Ta nawigacja, przeznaczona dla ciężarówek i innych dużych pojazdów, takich jak przyczepy kempingowe, półciężarówki i autobusy, w obliczeniach trasy uwzględnia wymiary pojazdu, maksymalną prędkość, poziom emisji oraz informacje o przewożonych materiałach niebezpiecznych.

W odróżnieniu od innych nawigacji, aplikacji Sygic działa z mapami offline, dzięki czemu umożliwia nieprzerwaną nawigację nawet w obszarach o ograniczonej łączności. Jest to wielka zaleta, szczególnie dla właścicieli przyczep kempingowych i kierowców ciężarówek przemierzających nieznane tereny.

W jednym pakiecie Premium z powiadomieniami o ograniczeniach prędkości, aktualnymi cenami paliw, dynamicznym asystentem pasa ruchu i punktami POI, takimi jak parkingi dla dużych pojazdów i kempingi, firma Sygic oferuje teraz dożywotnie licencje Premium Truck i Premium Caravan, obie z obsługą technologii CarPlay i Android Auto.