Kamionisti a karavanisti sa môžu navigovať so Sygicom už aj cez Android Auto

17. 01. 2024

Sygic vypočul hlas profesionálnych šoférov kamiónov a karavanových nomádov, ktorí používajú navigačnú aplikáciu Sygic GPS Truck & Caravan Navigation. Uvideol jednu z najžiadanejších funkcií, ktorá zvyšuje pohodlie a bezpečnosť pri šoférovaní nadrozmerných vozidiel – po Apple CarPlay pred dvomi mesiacmi prišla na rad podpora aj pre Android Auto.

Spárovanie mobilného zariadenia s vozidlom umožňuje šoférom kamiónov a karavanov bezprobémovú navigáciu prepojenú s celým infotainmentom. „Sme veľmi radi, že môžeme priniesť takúto skvelú novinku, ktorá zjednoduší život našim zákazníkom, bez ohľadu na to, aký operačný systém majú vo svojom mobilnom zariadení – Sygic GPS Truck & Caravan Navigácia je prvá navigácia pre veľké vozidlá, ktorá podporuje CarPlay a Android Auto,” uviedol Roman Paulen, Chief Marketing Officer Sygicu.

Koncom roka 2023 Sygic GPS Truck & Caravan získal podporu pre CarPlay a s novým rokom prichádza aj integrácia s Android Autom. Navigácia určená pre kamióny a iné veľné vozidlá ako karavany, nákladné vany, či autobusy, zohľadňuje pri výpočte trasy rozmery vozidla, maximálnu rýchlosť, emisie, ale aj špecifiká nebezpečného nákładu.

Na rozdiel od iných navigácií, Sygic obsahuje offline mapy, ktoré poskytujú navigáciu bez prerušenia aj v oblastiach s obmedzeným internetovým spojením. To może byť významný benefit najmä pre karavanistov a kamionistov, ktorí prechádzajú cez menej známe odľahlé lokality.

V jednom balíku Premium s upozorneniami o maximálnej povolenej rýchlosti, aktuánymi cenami palív, dynamickým asistentom pre jazdné pruhy a so špecifickými bodmi záujmu ako sú parkovacie miesta alebo kempingy, Sygic teraz ponúka doživotnú licenciu Premium Truck a doživotnú licenciu Premium Caravan, obe so zrkadlením navigácie cez CarPlay alebo Android Auto.