Parkovacia služba v reálnom čase v rámci navigačnej aplikácie Sygic Car Navigation vodičom v mestách ušetrí desiatky eur

14. 08. 2017

Nájdenie voľného parkovacieho miesta vo väčších mestách začína byť už nielen náročné, ale aj oveľa nákladnejšie. Nájsť garáž v tesnej blízkosti cieľovej destinácie s možnosťou rezervovať si parkovacie miesto online nikdy nebolo jednoduchšie. Funkcia Parkovanie v reálnom čase v rámci aplikácie Sygic Car Navigation teraz dokáže navigovať vodičov priamo na miesto a takisto im umožňuje znížiť náklady.

V Londýne, Paríži alebo Amsterdame sú priemerné ceny za parkovanie veľmi vysoké. Tieto európske metropoly patria podľa celosvetového prieskumu realizovaného v rámci služby Parkopedia v máji 2017 medzi prvých 16 miest s najvyššími cenami za krátkodobé parkovanie. Priemerná cena za dvojhodinové parkovacie státie v centre Londýna sa môže vyšplhať až na 42 €, ale cena za parkovací box na ulici je len 5,50 €. Aplikácia Sygic Car Navigation teraz používateľov informuje o voľných miestach a cenách, čo im môže ušetriť desiatky eur.

Sygic, najpokročilejšia navigačná aplikácia pre smartfóny s viac ako 200 miliónov jedinečných používateľov na celom svete, predstavuje novú funkciu pre prepojené vozidlá, ktorá pomôže vodičom s aplikáciou Sygic Car Navigation nájsť najlacnejšie, najbližšie alebo jednoducho dostupné parkovacie miesto v blízkosti cieľovej destinácie, zaplatiť zaň a nechať sa navigovať až k nemu. Všetci používatelia verzie Premium môžu teraz využiť bezstarostnú online navigáciu na ktorékoľvek parkovacie miesto v rámci služby Parkopedia, ktorá zahŕňa 60 miliónov parkovacích miest v 8 tisíckach miest v 75 krajinách na celom svete.

„Veľmi nás teší, že sa nám podarilo rozšíriť spoluprácu so službou Parkopedia v rámci viacerých našich aplikácií. Spoločne sa budeme snažiť o to, aby si milióny vodičov na celom svete mohli vychutnať bezpečnejšiu a príjemnejšiu cestu,“ povedal Peter Schubert, viceprezident pre Automotive spoločnosti Sygic.

Aplikácia Sygic Car Navigation je špeciálne optimalizovaná na spoluprácu so zabudovaným informačno-zábavným systémom vozidla prostredníctvom prepojenia smartfónu a palubného počítača. Vodiči ju môžu ovládať pomocou ovládačov umiestnených priamo na volante, tlačidlami na palubnom počítači alebo prostredníctvom dotykovej obrazovky. Cieľom tejto technológie je obmedziť potrebu používať a sledovať mobilné zariadenie počas jazdy.

Spoločnosť Sygic je lídrom v oblasti navigácie a svoju aplikáciu prepojenú priamo s palubným počítačom vozidla poskytuje viacerým výrobcom automobilov. Vodiči vozidiel značky ŠKODA, Honda, Volkswagen, Citroën, Jaguar, LAND-ROVER, Peugeot a Seat môžu aplikáciu Sygic Car Navigation používať už niekoľko rokov. Sygic je prvou GPS navigačnou aplikáciou na svete, ktorá spolupracuje s technológiou SYNC AppLink spoločnosti Ford Motor Company. Táto novinka bola ohlásená na kongrese MWC 2017. Vozidlá Ford Fiesta, spolu s ostatnými vozidlami spoločnosti Ford s podporou technológie SYNC 3, umožňujú vodičovi využívať funkcie mobilnej navigácie z telefónu na dotykovom displeji vozidla.

Technológia spoločnosti Sygic, ktorá je k dispozícii vo viac ako 200 krajinách a lokalizovaná približne do 40 jazykov, je optimalizovaná takým spôsobom, aby bez akýchkoľvek problémov dokázala spolupracovať s technológiou Ford SYNC 3, čím vodičom poskytuje väčší výber možností spôsobu využívania navigácie. Aplikácia Sygic Car Navigation bola vytvorená pre mobilné zariadenia s operačným systémom iOS, podpora operačného systému Android bude pridaná koncom roku 2017.