Водії електромобілів тепер можуть знаходити зарядні станції за допомогою найкращого додатку, який включає найбільшу мережу в Європі

20. 01. 2021

Допомогти водію дістатися пункту призначення до того, як буде вичерпано заряд батареї, — це виклик для багатьох виробників технологічних продуктів, проте його можна прийняти. Доступ до мережі зарядних станцій для електромобілів, яка швидко розширюється, стає можливим завдяки навігаційному додатку Sygic GPS Navigation, що робить його №1 для водіїв повністю електричних і гібридних транспортних засобів. У 2020 році компанія Sygic подвоїла кількість зарядних станцій, доступних у режимі навігації до 300 000, і їхній перелік буде розширюватись із залученням нових партнерів.

Режим навігації для електромобілів (EV mode) підтримується в навігаційному додатку Sygic GPS Navigation із травня 2020 року, коли компанія Sygic запустила його в 38 країнах по всьому світу. У цьому режимі відображаються 150 000 зарядних станцій і доступні вбудовані засоби оплати за послуги заряджання. Відтоді цей режим активували понад 100 000 унікальних користувачів. Більшість із них проживають у Німеччині, Нідерландах та Іспанії.

Загалом, що більшу кількість зарядних станцій і спеціальних засобів побудови маршрутів для електромобілів пропонує додаток, то популярнішим він є. На сьогодні Sygic є першим і єдиним додатком, який пропонує всі сервіси на єдиній платформі. GPS-навігація, планування маршрутів з інтегрованою базою зарядних станцій, яка постійно розширюється та із вбудованими в додаток засобами оплати за послуги заряджання.

Безкоштовна функція інтелектуального пошуку зарядних станцій

Режим навігації для електромобілів доступний для всіх користувачів навігаційного додатку Sygic GPS Navigation безкоштовно. Він активується простим пересуванням екрану в додатку — не потрібно нічого встановлювати або реєструватися додатково. Водії можуть обрати свою модель автомобіля з широкої бази даних електричних та гібридних транспортних засобів, для яких автоматично визначається місткість акумулятора, середня витрата енергії і тип роз’єму для заряджання. Користувачі також можуть змінювати всі ці параметри на основі їх реального досвіду експлуатації. Після того як сумісну зарядну станцію буде додано до навігаційного маршруту і перевірено її фактичну доступність, водієві залишається лише обрати спосіб оплати заряджання, місце для заряджання й оплатити послугу.

Кількість зарядних станцій зросла вдвічі — мережа продовжує розширюватися

Після укладення у 2020 році угоди з оператором найбільшої в Європі мережі зарядних станцій — компанією Plugsurfing — Sygic уклала декілька інших партнерських угод, що дало змогу розширити мережу пунктів зарядки. Нові партнери пропонують послуги заряджання на станціях, розташованих у Центральній та Східній Європі та в країнах Балканського півострову. У навігаційному додатку Sygic GPS Navigation доступні зарядні станції від таких провайдерів: Greenway, Polyfazer, eJoin і ChargeUp (Unicorn).

«Залучення нових партнерів дуже важливе,якщо ми хочемо зробити доступними послуги заряджання на ринках Центральної та Східної Європи. Спільно ми можемо запропонувати унікальні та зручні рішення для водіїв електромобілів. Ми підтримуємо масовий перехід до використання електричних та гібридних транспортних засобів. Також ми плануємо співпрацювати, щоб забезпечити більш обширну інтеграцію для спрощення використання всіх сервісів. Ми прагнемо дати нашим користувачам свободу вибору провайдера послуг заряджання», зазначив Петр Фюзек, віце-президент компанії Sygic за напрямком «електромобілі».

Так виглядає майбутнє: подорожуйте, заряджайте електромобіль і сплачуйте за послуги заряджання — усе це в одному додатку

У режимі навігації для електромобілів у додатку від компанії Sygic наразі доступні понад 200 000 зарядних станцій із можливістю оплати як безпосередньо через додаток, так і безконтактно за допомогою RFID-карток. Було поставлено завдання — зробити можливою оплату з додатку на якомога більшій кількості зарядних станцій. Проте, вподобання користувачів мають найвищий пріоритет. За результатами проведеного компанією Sygic дослідження, частку користувачів режиму навігації для електромобілів, які віддають перевагу оплаті через додаток, можна співвіднести з кількістю тих, хто віддає перевагу RFID-карткам або для кого спосіб оплати немає значення. Можливість оплати через навігаційний додаток вважається суттєвою конкурентною перевагою. Майже 40 % респондентів вважають процес заряджання дуже простим або простим; більшості респондентів так само потрібно більше часу, щоб розібратися з принципами функціонування громадських зарядних станцій, коли вони подорожують на довгі відстані.

У 2021 році мережа зарядних станцій буде розширюватися. У майбутньому компанія Sygic планує запровадити ще більш спеціалізовані функції для електромобілів і створити універсальний асистент водія, щоб допомагати користувачам будувати маршрути. У такому асистенті будуть враховані характеристики конкретної моделі електромобіля, його пробіг від одного заряду, умови руху та інші фактори, що зробить відмову від автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння ще простішою. Ця тенденція також підтверджується дослідженням EV Driver Survey Report 2020, у рамках якого 67 % водіїв електромобілів зазначили, що вони навряд чи ще колись поїдуть на традиційну автозаправну станцію.