Aplikácia Fuelio má novú funkciu Záznam o ceste, ktorá používateľom umožňuje zaznamenávať náklady spojené s každodenným cestovaním

10. 12. 2018

Táto nová funkcia vám umožní monitorovať náklady na vozidlo a vytvárať vlastné prehľady na účely vyúčtovaní a inteligentné automatické spustenie zjednodušuje jej používanie

Fuelioje najobľúbenejšia bezplatná aplikácia na zaznamenávanie spotreby paliva a monitorovanie nákladov pre milióny používateľov po celom svete. V rámci najnovšej aktualizácie bola do nej doplnená aj funkcia monitorovania počtu najazdených kilometrov. S funkciou Záznam o ceste budete môcť zaznamenávať všetky svoje výjazdy a získate tak ešte lepší prehľad o svojich výdavkoch.

„Zo strany našich používateľov to bola najžiadanejšia funkcia a je ideálna pre všetkých vodičov, ktorí si potrebujú zaznamenávať počet najazdených kilometrov,“ povedal Adrian Kajda, ktorý aplikáciu Fuelio vytvoril. „Môžu to byť nezávislí pracovníci, majitelia malých spoločností, taxikári alebo len nadšenci ako ja – ktorí chcú vedieť, koľko toho najazdili a koľko ich to stálo,“ dodal Adrian Kajda.

Záznam o ceste do aplikácie Fuelio 7.4 zároveň pridáva ďalšiu inteligentnú funkciu – automatické spustenie. Tá vám umožní spárovať aplikáciu s akýmkoľvek zariadením Bluetooth vo vozidle, ktorá po pripojení automaticky spustí zaznamenávanie. Po zastavení vozidla a odpojení aplikácie sa monitorovanie automaticky ukončí a uloží. Všetky súbory sa ukladajú vo formáte GPX, takže ich budete môcť zdieľať a importovať do ďalších aplikácií.

Takisto budete môcť zo všetkých jázd vytvárať prehľady, exportovať ich do súboru vo formáte CSV a odosielať svojmu zamestnávateľovi e-mailom, prípadne ich použiť na vypočítanie odpočtu dane. Prehľady si môžete upraviť tak, aby zahŕňali požadované dátumy a kategórie.

„Čo je veľmi zaujímavé a čo robí túto funkciu takou zábavnou, je skutočnosť, že vám poskytuje prehľad o skutočných nákladoch na každodenné cesty – dochádzanie do práce, vyzdvihnutie detí zo škôlky alebo víkendové nákupy,“ vysvetľuje Adrian Kajda.

Aplikácia Fuelio patrí pod spoločnosť Sygic, ktorá je gigantom v oblasti navigačných technológií. Vodičom umožňuje monitorovať náklady na palivo a iné výdavky, napríklad rôzne služby, umývanie vozidla alebo parkovanie, v maximálne prispôsobiteľnom a používateľsky prívetivom prostredí. Je k dispozícii bezplatne v 45 jazykoch v obchode Google Play.