Fuelio predstavuje prémiové funkcie na intelignetné plánovanie tankovania na trase, ktoré ušetria peňaženku

22. 06. 2023

Jedna z najpoužívanejších androidových aplikácií na tankovanie a zaznamenávanie ciest Fuelio od Sygicu predstavila balík prémiových funkcií. K existujúcej bezplatnej verzii so zdieľanými informáciami o cenách palív majú odteraz používatelia možnosť predplatiť si prístup aj k pokročilejším funkciám. Patria k nim plánovanie trás s preferovanými stanicami podľa rôznych kritérií a tvorba detailných správ o ceste. Nové funkcie poskytujú pridanú hodnotu pre efektívne plánovanie trasy podľa potrieb šoféra a špecifík vozidla.

Od júna 2023 môžu používatelia aplikácie Fuelio využívať novú sadu platených funkcií, ktoré prichádzajú po prvý krát v desaťročnej histórii aplikácie. Napriek tomu Fuelio aj naďalej zostáva verné poskytovaniu populárnych funkcií bezplatne, bez reklám a bez zberu akýchkoľvek údajov o svojich používateľoch. „Sme odhodlaní aj naďalej vylepšovať používateľskú skúsenosť aplikácie, a svojich zákazníkov ubezpečujeme, že žiadnu z doterajších funkcií nebudeme spoplatňovať ako prémiovú," potvrdil produktový manažér aplikácie Fuelio Adrian Kajda.

Nový plánovač trasy, ktorý využíva algoritmus od Sygicu, zobrazuje čerpacie stanice na trase s možnosťou pokročilejšieho filtrovania. Používatelia vidia detaily o cenách palív na každej stanici na trase, vrátane priemernej ceny v danej krajine, alebo informácie o značke čerpacej stanice. Navyše, plánovač dokáže odporučiť vhodné zastávky na základe dojazdu vozidla, ktorý šofér zapíše do aplikácie. Šoféri si môžu nechať vytvoriť detailnú správu k plánovanej ceste, ktorá zahŕňa základné informácie ako vzdialenosť, odhadovaný čas príjazdu (ETA), prehľad výdavkov, celkové požiadavky na tankovanie, a personalizované odporúčania zastávok.

Fuelio získalo obrovskú popularitu ako globálne uznávaná aplikácia na vyhľadávanie čerpacích staníc a manažment vozidla, ktorá slúži používateľom vo viac ako 40 jazykoch. Počas pandémie zaviedla platby za tankovanie priamo v aplikácii, aby šoférom umožnila dodržiavať bezpečný odstup a tiež im ušetrila čas čakania v rade. Na začiatku roka 2022, kedy radikálny nárast cien palív prinútil majiteľov áut a vozových parkov hľadať najlacnejšie zdroje pohonných hmôt, počet denných používateľov Fuelia narástol v priemere o 75% a počet siahnutí aplikácie sa medziročne zošesťnásobil.

Ročné predplatné Premium v aplikácii Fuelio je dostupné (v závislosti od krajiny) za približne 9 EUR, s 3-dňovou skúšobnou verziou.