Navigačný gigant Sygic upevňuje svoju vedúcu pozíciu na trhu a vydáva novú verziu VR aplikácie Sygic Travel

28. 09. 2017

Spoločnosť Sygic, ktorá je lídrom v oblasti navigačných technológií, vyslala na jeden rok do sveta profesionálneho cestovateľa Michala. Jeho úlohou bolo vytvoriť rozsiahlu knižnicu záznamov vo virtuálnej realite z tých najzaujímavejších svetových destinácií. Videá si budete môcť pozrieť v novej verzii cestovnej aplikácie Sygic Travel VR, ktorá bude k dispozícii od dnešného dňa.

Sygic Travel VR aplikácia zdôrazňuje záväzok spoločnosti Sygic zlepšiť skúsenosti cestovateľov na celom svete. Používatelia si teraz budú môcť zblízka pozrieť tie najzaujímavejšie lokality na svete z pohodlia svojej obývačky. Táto technológia pomôže cestovateľom zistiť si o potenciálnych dovolenkových destináciách čo najviac ešte pred vyrazením na cestu. Spoločnosť Sygic ako prvá na svete ponúka 360° virtuálne výlety so sprievodným komentárom. V súčasnosti databáza pokrýva 40 destinácií. V databáze je k dispozícii takmer 3 000 jedinečných 360° videí z celého sveta. Nová verzia aplikácie má aj nový dizajn používateľského rozhrania v 3D s lepším zobrazovaním videí.

„Spoločnosť Sygic sa snaží posúvať hranice v oblasti navigácie. Táto filozofia priamo prispela k posilneniu našej značky ako lídra v oblasti navigácie,“ vyjadril sa Michal Štencl, zakladateľ a CEO spoločnosti Sygic. „Neustále sa snažíme prichádzať s novými, technologicky inovatívnymi prémiovými funkciami, akými sú napríklad aj funkcie použité v našej novej cestovateľskej aplikácii a posúvať zážitky vo virtuálnej realite na vyššiu úroveň.“

Aplikácia spoločnosti Sygic využíva potenciál dvoch trhov, ktoré v súčasnosti zažívajú zdravý rast: cestovanie a virtuálna realita. Predpokladá sa, že globálny trh cestovného ruchu vygeneruje do roku 2020 až1 miliardu dolárov, pričom tento razantný rast podporujú najmä rozvíjajúce sa trhy. Trh s VR podľa všetkého zažije ešte väčší rozmach. Odborníci predpokladajú, že predaj náhlavných displejov (HMD) bude v rokoch 2014 až 2018 rásť päťkrát rýchlejšie ako predaj zariadení iPhone.

VR technológie transformujú viaceré odvetvia (medzi nimi aj oblasť cestovného ruchu) zmenou spôsobu interakcie zákazníkov s obsahom vo forme videa. Spoločnosť Sygic ako prvá na svete ponúka 360° virtuálne výlety a spôsobila revolúciu v spôsobe, akým cestovatelia plánujú svoje vysnívané dovolenky.

„Pevne veríme, že nová verzia našej aplikácie sa dostane k čo najväčšiemu počtu používateľov a zlepší skúsenosť z cestovania miliónom cestovateľov na celom svete,“ dodal Michal Štencl. „Virtuálna realita teraz používateľom umožňuje precestovať celý svet z pohodlia svojho domova.“