GPS navigace Sygic je nyní k dispozici pro operační systém Android Automotive

21. 04. 2022

Řidiči automobilů s operačním systémem Android Automotive (AAOS) od společnosti Google si nyní mohou do svého vozidla stáhnout nejoblíbenější offline navigaci na světě s integrovanou službou Google.

Od 30. března 2022 si aplikaci s GPS navigací Sygic můžete ve vozidlech využívajících systém AAOS stáhnout prostřednictvím Google Play. Prvotřídní navigaci, kterou znáte z mobilních zařízení, tak budete mít přímo v kokpitu, aniž byste museli sáhnout po mobilním telefonu.

Operační systém Android Automotive je zabudovaný systém infotainmentu založený na operačním systému Android. Díky systému AAOS mohou uživatelé instalovat aplikace přímo do vozu a systém infotainmentu vozu bude fungovat jako samostatné zařízení Android™ optimalizované pro řízení. Po stažení aplikace s GPS navigací Sygic a vybraných map poběží aplikace na hlavní obrazovce vozidla. Snadno použitelné rozhraní a intuitivní ovládání bylo speciálně přizpůsobeno pro řízení. Díky offline mapám umožňuje GPS navigace Sygic uživatelům spolehlivě dosáhnout cíle, i když je datové připojení přerušeno nebo zcela nedostupné.

Kromě nejmodernější navigace s podrobným hlasovým naváděním, upozorněním na překročení povolené rychlosti, asistentem pro jízdu v jízdních pruzích a prediktivním směrováním, které zohledňuje aktuální dopravní situaci, je aplikace Sygic navržena tak, aby řešila veškerá vaše základní potřeby na cestách.

Jakmile budou k dispozici potřebná rozhraní API, budou přidány i rozšířené funkce, jako je rozpoznávání značek, palubní kamera, režim EV a navigace Real View. Kromě toho bude aplikace v reálném čase poskytovat podrobné údaje o parkování, tankování, a dokonce i o možnostech nabíjení.

Režim EV bude užitečný zejména pro nastupující generaci elektrických vozů AAOS. Po aktivaci budou řidiči moct snadno vyhledat dobíjecí místa, kontrolovat jejich dostupnost a plánovat jízdu s automaticky vypočítanými a do trasy přidanými dobíjecími zastávkami.

„Jsme nadšení, že díky úzké spolupráci se společností Google můžeme naše řešení nabídnout všem, kteří jezdí vozidly s operačním systémem Android Automotive. A to nejen díky pokročilým navigačním schopnostem. Naším cílem je zlepšit celý zážitek z jízdy, včetně parkování, tankování a nabíjení, abyste v jediné aplikaci našli vše pro bezpečnou a pohodlnou jízdu,“ poznamenal Štefan Jančiga, viceprezident pro oblast Automotive ve společnosti Sygic.

GPS navigace Sygic je k dispozici ke stažení ve všech automobilech se systémem Android Automotive s integrovanou službou Google Play. Roční předplatné Premium+ stojí 49,99 EUR a zahrnuje celosvětovou licenci s globálním mapovým a dopravním pokrytím a všechny aktualizace vydané během předplatného. Všichni řidiči si mohou aplikaci vyzkoušet v bezplatné 14denní zkušební verzi.

GPS navigace Sygic pro operační systém Android Automotive je v současné době k dispozici v těchto vozidlech značek Volvo, Polestar, Renault, Chevrolet a GMC:
• 2021 Polestar 2
• 2021 Volvo XC40 Recharge (na obrázku)
• 2022 GMC Hummer EV
• 2022 GMC Sierra
• 2022 GMC Yukon
• 2022 Chevrolet Tahoe
• 2022 Chevrolet Suburban
• 2022 Chevrolet Silverado
• 2022 Renault Austral
• 2022 Renault Mégane E-Tech Electric
• 2022 Volvo C40 Recharge
• 2022 Volvo XC60
• 2022 Volvo S60, V60, V60 Cross Country
• 2022 Volvo S90, V90, V90 Cross Country

Error

This page is currently offline due to an unexpected error. We are very sorry for the inconvenience and will fix it as soon as possible.

Advice for developers and administrators:
Enable debug mode to get further information about the error.