Sygic GPS Navigácia je k dispozícii už aj v operačnom systéme Android Automotive

21. 04. 2022

Šoféri áut, ktoré využívajú operačný systém Android Automotive (AAOS) od spoločnosti Google, si odteraz môžu stiahnuť a používať vo svojom vozidle s integrovanými technológiami Google najobľúbenejšiu offline navigáciu na svete.

Od 30. marca 2022 je aplikácia Sygic GPS Navigácia k dispozícii na stiahnutie v službe Google Play vo vozidlách, v ktorých sa používa AAOS. Prémiové funkcie navigácie, ktoré poznáte z mobilných zariadení, bude mať vodič poruke bez toho, aby musel použiť mobilný telefón.

Android Automotive je informačno-zábavný systém integrovaný vo vozidlách, ktorý je založený na systéme Android. AAOS umožňuje používateľom inštalovať aplikácie priamo do auta, pričom informačno-zábavný systém auta funguje ako samostatné zariadenie so systémom Android™ optimalizované na jazdu. Po stiahnutí aplikácie Sygic GPS Navigácia spolu s vybranými mapami sa aplikácia otvorí na hlavnej obrazovke vozidla. Jednoduché rozhranie a intuitívne ovládacie prvky boli špeciálne prispôsobené na jazdu. Vďaka offline mapám umožňuje Sygic GPS Navigácia používateľom spoľahlivo dôjsť do cieľa aj v prípade, že sa preruší dátové pripojenie alebo je úplne nedostupné.

Aplikácia od spoločnosti Sygic ponúka najmodernejšiu navigáciu s podrobnými hlasovými pokynmi, upozorneniami na rýchlostné obmedzenia, asistentom jazdných pruhov a prediktívnym výpočtom trasy, ktorý zohľadňuje aktuálnu premávku. Zároveň je navrhnutá tak, aby poskytovala všestranné služby a splnila vaše najdôležitejšie potreby na ceste.

Pridané budú aj rozšírené funkcie, ako je napríklad rozpoznávanie dopravných značiek, Dashcam, režim EV alebo Real View Navigácia, a to ihneď po sprístupnení požadovaných rozhraní API. Okrem toho bude aplikácia poskytovať podrobné aktuálne informácie o parkovaní, tankovaní a dokonca aj o možnostiach nabíjania.

Režim EV bude mimoriadne užitočný pre nadchádzajúcu generáciu elektrických vozidiel so systémom AAOS. Keď bude aktivovaný, vodiči budú môcť jednoducho vyhľadať nabíjacie stanice, skontrolovať ich dostupnosť a naplánovať si cesty s automatickým zohľadnením zastávok na nabíjanie a ich pridaním k trase.

„Po úzkej spolupráci so spoločnosťou Google s radosťou prinášame naše riešenie vodičom vozidiel s operačným systémom Android Automotive. Dôvodom však nie sú len jeho pokročilé možnosti navigácie. Našou snahou je zlepšiť jazdu ako celok vrátane parkovania, tankovania a nabíjania, aby bolo možné nájsť všetko potrebné na bezpečnú a pohodlnú jazdu v jednej aplikácii,“ uviedol Štefan Jančiga, viceprezident pre Automotive v spoločnosti Sygic.

Sygic GPS Navigácia je k dispozícii na stiahnutie na všetkých zariadeniach so systémom Android Automotive prostredníctvom služby Google Play. Ročné predplatné Premium+ v cene 49,99 EUR zahŕňa celosvetovú licenciu s globálnou mapou a dopravnými informáciami, ako aj všetky aktualizácie vydané počas obdobia predplatného. Všetci vodiči si môžu aplikáciu vyskúšať počas bezplatného 14-dňového skúšobného obdobia.

Sygic GPS Navigácia pre operačný systém Android Automotive je v súčasnosti k dispozícii v týchto vozidlách Volvo, Polestar, Renault, Chevrolet a GMC:
• Polestar 2 z roku 2021
• Volvo XC40 Recharge z roku 2021 (na obrázku)
• GMC Hummer EV z roku 2022
• GMC Sierra z roku 2022
• GMC Yukon z roku 2022
• Chevrolet Tahoe z roku 2022
• Chevrolet Suburban z roku 2022
• Chevrolet Silverado z roku 2022
• Renault Austral z roku 2022
• Renault Mégane E-Tech Electric z roku 2022
• Volvo C40 Recharge z roku 2022
• Volvo XC60 z roku 2022
• Volvo S60, V60, V60 Cross Country z roku 2022
• Volvo S90, V90, V90 Cross Country z roku 2022