Společnost Sygic získala ocenění Global Champion za svůj příspěvek k udržitelnosti

21. 09. 2021

Sygic se stal vítězem veřejného hlasování o cenu Global Champion, kterou mu udělila platforma Emerging Europe. Užší seznam kandidátů byl vybrán členy rady platformy Emerging Europe, předními názorovými lídry, vrcholovými manažery a vysoce postavenými zástupci mezinárodních organizací. Mezi hlavní kritéria patří podpora k udržitelné a inovativní Evropě.

V roce 2020 se Sygic stala první světovou navigací vybavenou režimem pro elektrická a plug-in hybridní vozidla (EV režim) a integrovaným platebním systémem pro nabíjení. Začleněním této funkce, která je zdarma pro všechny uživatele, si Sygic klade za cíl pomoci vyřešit obavy, které řidiči elektrických vozidel mohou mít ohledně nabíjení a dojezdu. Jak uvedl Emiliano Ramos z platformy Emerging Europe, důvody pro nominaci Sygic byly jednoznačné. „Nebyl to pouze globální růst a naplnění cestovatelského komfortu, ale také nabídka unikátních a bezproblémových řešení pro řidiče elektrických vozidel a podpora udržitelného cestování. Začlenění režimu elektrických vozidel do systému Sygic GPS Navigation v roce 2020 k tomu přispívá.“

Sygic se vždy vyznačoval dynamickými inovacemi. Na rozdíl od technologických gigantů, kteří změnili pravidla trhu díky nabídce bezplatných navigací předinstalovaných v chytrých telefonech, Sygic vždy sázel na svou obratnost a trvalé inovace. „Za hlavní faktory úspěchu Sygic a jeho předního postavení na trhu lze považovat připravenost na nové výzvy a schopnost neustále přicházet s novými funkcemi a inovacemi. Po mnoho let jsme patřili k prvním společnostem, které vymýšlely nové funkce a posunuly globální navigace na další úroveň,“ řekl Martin Strigač, CEO Sygic.

CEO firmy Sygic Martin Strigač převzal ocenění na summitu The Future of Emerging Europe v Brusseli.

Kromě nabídky většího pohodlí pro koncové uživatele Sygic své zkušenosti využívá také pro zlepšení bezpečnosti silničního provozu a snížení emisí CO2. Jedním z jeho posledních kroků je hodnocení jízdního stylu a zpětná vazba, čehož využila Slovinská pojišťovna Triglav, španělská společnost Spanish Línea Directa Aseguradora, či kanadská Onlia. Platforma, která je k dispozici pro majitele pojištění, jim mimo jiné pomáhá zdokonalovat jejich řidičské dovednosti. V současnosti ji každý měsíc využívá více než 300 000 aktivních uživatelů.

Sygic je členem Eurowag Group, což je přední Panevropská platforma pro integrované platby a mobilitu zaměřující se na odvětví komerční silniční dopravy. Usnadňuje život milionům řidičů komerčních vozidel a provozovatelům po celé Evropě díky unikátní kombinaci platebních řešení, bezproblémové technologii, digitálnímu ekosystému řízenému daty a vysoké kvalitě zákaznického servisu. Kombinací technologických inovací Sygic a řešení Eurowag skupina svým zákazníkům nabízí komfort jednotného kontaktního místa pro platební řešení za energii i mýtné, řešení mobility pro telematické produkty, chytrou navigaci, asistenci při vrácení daní a další související služby.