Aplikácia Sygic Travel spúšťa podporu pre Apple Watch

10. 10. 2018

Sygic, líder v oblasti GPS navigácie, vydal novú aktualizáciu aplikácie Sygic Travel, ktorá podporuje Apple Watch. Cestovatelia si teraz môžu na svojich hodinkách pozrieť aktuálny itinerár, zaujímavé miesta v okolí, ako aj zoznam svojich obľúbených miest.

Vďaka svojej mobilnej aplikácii a webovému plánovaču patrí Sygic Travel k popredným online plánovačom výletov a dovoleniek. Jeho obsah je lokalizovaný do viac než 20 jazykov a zahŕňa viac než 24 miliónov zaujímavých miest, 800 tisíc fotiek a 5 tisíc videí vo virtuálnej realite. „Vydaním podpory pre Apple Watch reagujeme na potreby našich používateľov. Pri cestovaní je celkom praktické mať rýchly prístup k itineráru bez toho, aby ste neustále museli vyťahovať mobil z vrecka,“ povedal Lukáš Nevosád, viceprezident pre cestovanie v spoločnosti Sygic.

Ako Sygic Travel funguje v hodinkách Apple Watch sa dozviete v krátkom videu.

Po stiahnutí z App Store sa mobilná aplikácia Sygic Travel automaticky nainštaluje do Apple Watch (vrátane najnovšej 4. generácie hodiniek). Naplánované výlety sa následne synchronizujú medzi jednotlivými zariadeniami. „Užívatelia tak získajú rýchly prístup k svojim aktuálnym cestovným itinerárom a zoznamom obľúbených miest, ako aj zoznamom užitočných miest vo svojom okolí, ako napríklad reštaurácií či zastávok verejnej dopravy. Okrem toho získajú aj ďalšie informácie o jednotlivých miestach, napríklad ich popis či otváracie hodiny, a ich fotky. Vďaka náhľadovej mape zistia, kde sa miesto nachádza, a po spustení navigácie v Apple Maps sa k nemu môžu ľahko dostať,“ vysvetľuje Lukáš Nevosád.

Okrem iPhonu a Apple Watch podporuje Sygic Travel aj iPad. Spustenie podpory pre Apple TV je naplánované na záver roku 2018.