Sygic Travel, Seyahat Planlama Araçlarını ve Veri Tabanını Başka Şirketlerin de Kullanımına Sunuyor

Dünya çapında gezi planlayıcısı Sygic Travel, veri tabanını ve seyahat planlama araçlarını artık seyahat ve turizm sektöründen 3. taraf şirketlerin kullanımına sunuyor. Sygic Travel'ın halihazırda milyonlarca gezgin tarafından memnuniyetle kullanılan içeriği 20 milyon turistik yeri, 2 milyon oteli, 70,000 turu ve binlerce 360° videoyu kapsıyor. Bu içerik, isteğe göre gezi rehberleri hazırlamak, etraftaki popüler mekanları görüntülemek ya da web sitelerine ve mobil uygulamalara gezi planlama özellikleri eklemek için kullanılabiliyor. Bireysel olarak seçilen turistik yerler, başka şirketlerin de kendi müşterilerine sunabileceği ve böylece ek gelir elde edebilecekleri ilgili turlarla ve aktivitelerle eşleşiyor.

Sygic Travel İş Geliştirme Müdürü Barbora Nevosádová, alınan yeni kararları hakkında şunları söylüyor: "Seyahat etmek günümüzde giderek bir yaşam tarzı haline geliyor ve seyahat acenteleri, oteller ve hava yolu şirketleri bir uçak bileti almak ya da bir otel odasında konaklamak üzere yapılan tek seferlik satışlardan öteye gitmek istiyor. Seyahat şirketleri müşterilerin ilgisini çekecek hizmetler ve bilgi sağlamanın yeni yollarını arıyorlar. Biz bu tarz bir içeriği yaklaşık 6 yıl kadar süren bir çalışmanın ardından yaratabildik ki bu süreç boyunca da milyonlarca kullanıcımız vardı. Artık sahip olduğumuz bu veri tabanını ve gezi planlama araçlarını başka şirketlerin kullanımına da sunmaya karar verdik."

Sygic Travel SDK (Software Development Kit) tüm dünyadan turistik yerlerin bulunduğu, kullanımı kolay bir veri tabanı vaat ediyor ve bu yerlerin haritada görüntülenmesi veya favori mekanları içeren kişisel listelerin oluşturulması için çeşitli araçlar sağlıyor. Kullanıcılar turistik yerlerin her biri için fotoğraflara, açıklamalara, açılış saatlerine, giriş ücretlerine ve iletişim bilgilerine ulaşabiliyor. Sygic Travel ayrıca tüm dünyadan sektörün önde gelen şirketleri tarafından organize edilen turlar ve aktiviteler de sağlıyor. Bu teklifler müşterilere doğru zamanda sunuldukları takdirde seyahat sektöründeki şirketlere ek gelir sağlayabilecekleri harika bir kaynak oluşturuyor.

Sygic Travel'ın sunduğu içerik hem mobil uygulamalarda hem de web sitelerde kullanılabilir nitelikte. Sygic Travel Başkanı Lukáš Nevosád, "Bizim yardımımız ile üçüncü taraf şirketler kolay bir şekilde kendi seyahat uygulamalarını yaratabilir, kullanıcılar için en ilgi çekici turistik yerleri listeleyebilir, farklı seyahat noktalarından fotoğraflar, açıklamalar veya 360° videolar sunabilirler." diyor ve sözlerine şunları ekliyor: "Amacımız bu yılın sonuna kadar Sygic Travel seyahat planlayıcısındaki özelliklerin aynısını Sygic Travel SDK'de de sağlamak. Üçüncü taraf şirketler böylece tüm içeriğimizden, günü birlik seyahat planlayıcısı gibi özelliklerden ya da hazır turlar ve aktiviteler gibi tekliflerden yararlanabilecekler."

Sygic Travel (önceki adıyla Tripomatic) seyahat edenlere gezilerini araştırmaları, planlamaları ve gerekli rezervasyonları yapmaları için en doğru bilgi ve hizmeti sağlıyor. Her ay yarım milyonu aşkın kişi Sygic Travel'ın web sitesi ile iOS ve Android uygulamalarını kullanıyor. Sygic Travel SDK, Sygic Mobility Development Kit'in bir parçası. Sygic Mobility Development Kit'te yer alan araçlar ve teknolojiler sayesinde yazılımcılar kendi seyahat uygulamalarını ve çözümlerini üretebiliyorlar.