Spoločnosť Sygic spúšťa webový plánovač trasy, ktorý používateľom umožňuje naplánovať si trasu online a odoslať ju priamo do aplikácie Sygic GPS Navigation pre mobilné zariadenia

04. 07. 2018

Spoločnosť Sygic, popredný svetový dodávateľ navigačných GPS riešení, dnes oznámila spustenie webového plánovača trasy, ktorý bude základnou funkciou online máp Sygic Maps. Používateľom umožňuje naplánovať si trasu a pohodlne ju odoslať z počítača do aplikácie Sygic GPS Navigation pre mobilné zariadenia.

Sygic Maps, prvé online mapy zamerané na cestovanie, boli spustené v polovici mája tohto roku a odvtedy ich na naplánovanie svojej trasy použilo viac ako 100 000 používateľov. Webový plánovač trasy je nová funkcia, ktorou spoločnosť Sygic dáva tejto službe úplne nový rozmer. Vodiči vozidiel, ktorí ju ocenia najviac, si teraz môžu trasu naplánovať jednoducho doma na svojom počítači a odoslať ju na svoje mobilné zariadenie alebo ostatným používateľom.

„V praxi to znamená, že keď si naplánujete trasu na Sygic Maps, tak si ju následne odošlete na e-mail. No a keď chcete vyraziť na cestu, jednoducho si e-mail otvoríte na svojom mobilnom telefóne a ťuknutím na tlačidlo spustíte navigáciu. Naplánovaná trasa sa otvorí priamo v aplikácii Sygic GPS Navigation, takže na cestu môžete vyraziť bez akéhokoľvek ďalšieho plánovania,“ povedal Lukáš Nevosád, VP Travel spoločnosti Sygic.

Webový plánovač trasy ocenia aj tí, ktorí sa chystajú na dovolenku. Okrem plánovania trasy môžu mapy Sygic Maps využiť aj na vytvorenie kompletného plánu trasy pre svoj výlet. Na rozdiel od iných online máp zobrazuje mapa Sygic Maps body záujmu priamo na mape, vďaka čomu je plánovanie trasy po jednotlivých dňoch jednoduchšie. Zaujímavé miesta si takisto môžu uložiť na neskôr. Na webovej stránke sú tiež užitoční cestovní sprievodcovia, nádherné panoramatické videá, vyhľadávanie hotelov alebo komplexná ponuka zájazdov a lístkov, ktoré si používatelia môžu kúpiť.

Webový plánovač trasy od spoločnosti Sygic je k dispozícii bezplatne na adrese maps.sygic.com.