Sygic spúšťa online mapy pre firemné riešenia

08. 05. 2017

Produkty spoločnosti Sygic, popredného svetového dodávateľa profesionálneho GPS navigačného softvéru, využíva 150 miliónov vodičov na celom svete. Jej špičkové technológie teraz budú k dispozícii pre vývojárov a poskytovateľov v oblasti riadenia a sledovania vozidiel a personálu, inteligentných mestských riešení, plánovacích nástrojov a optimalizácie v doprave a logistike.

„Som veľmi rád, že sa môžem podeliť o niekoľko významných kúskov z našej dielne s inými vývojármi a výskumnými tímami a som zvedavý, ako spoločne dokážeme prispieť k dynamickým zmenám vo svete okolo nás. Autonómne vozidlá, lietajúce drony, inteligentné mestá. Lokalizačné služby a strojové učenie sa stanú dôležitou súčasťou vysokokvalitných produktov,“ hovorí Martin Strigáč, viceprezident Sygic Enterprise Solutions.

Sygic Maps pre spoločnosti nového veku

14-ročné skúsenosti spoločnosti Sygic ako popredného poskytovateľa softvéru Professional GPS Navigation SDK pre viac ako 2 000 firemných zákazníkov na celom svete pomohli vytvoriť skutočne pokrokovú a flexibilnú online mapovú platformu pre podnikové projekty.

Podobne, ako Sygic Professional Navigation SDK, aj Sygic Maps ponúka intuitívne rozhrania API pre jednoduchú a hladkú integráciu cloudových máp, geokódovanie, vyhľadávanie, ako aj tvorbu a optimalizáciu obchodných trás v kombinácii s akýmkoľvek riešením na správu vozidiel.

„Najdôležitejšou výhodou našej ponuky online Maps API je, že Sygic používateľom poskytuje prístup k jedinečným algoritmom na tvorbu a optimalizáciu obchodných trás pre nákladné autá, záchranné vozidlá, autobusy, dodávky a taxíky, ktoré sa osvedčili viac ako 2 000 prevádzkovateľom vozových parkov,“ hovorí Martin Strigáč.

Vývojári si môžu vybrať preferovaného poskytovateľa mapových údajov pre jednotlivé vozové parky alebo projekty, pretože služba Sygic Maps API je otvorená platforma ponúkajúca mapový obsah od TomTom, HERE, OpenStreetMaps, či lokálnych poskytovateľov máp. Ďalej je obsahom Sygic Maps API
• Rýchla a rozšírená technológia vykresľovania máp s rôznymi vrstvami vrátane vlastných objektov a grafiky.
• Algoritmus snap to road, ktorý vypočíta optimálnu trajektóriu trasy na základe súboru GPS súradníc z čiernej skrinky GPS alebo aplikácie od tretej strany.
• Trasovacie algoritmy s prognózou premávky vhodné pre osobné automobily, nákladné automobily a iné typy úžitkových vozidiel.
• Neobmedzená optimalizácia zahŕňajúca viaceré zastávky a vozidlá s použitím rôznych obmedzení a atribútov.
• Geokódovanie a výsledky vyhľadávania založené na štruktúrovanom alebo neštruktúrovanom zadávaní voľného textu alebo na automatickom dopĺňaní.

Spoločnosť Sygic s radosťou oznamuje, že Sygic Maps už používa prvý zákazník – spoločnosť dff solutions, popredný nemecký poskytovateľ mobilných výpočtových riešení pre sektory maloobchodu, dopravy a terénnych služieb. „Ako hlavný partner spoločnosti Sygic a jedna z prvých firiem, ktorá používa Sygic Maps, sme s programom veľmi spokojní, pretože technológia ETA umožňuje veľmi presnú prognózu,“ hovorí Felix Dossmann, generálny riaditeľ spoločnosti dff solutions. „Sygic Maps je rýchle a spoľahlivé cloudové riešenie a hlavne sa dá veľmi jednoducho integrovať do nášho softvéru.“

Súpravy Sygic Maps & Navigation SDK budú oficiálne predstavené na veľtrhu Transport & Logistic v Mníchove, Nemecko, od 9. do 12. mája. Ďalšie súpravy SDK budú predstavené v nasledujúcich mesiacoch.

Sygic tiež rozširuje možnosti integrácie služby Sygic Navigation do mobilných aplikácií a riešení. Úplne nový súbor na vývoj softvéru umožňuje tímom tretích strán použiť rovnaké jadro, komponenty a algoritmy, ktoré používajú tímy spoločnosti Sygic na vytváranie prvotriednych mobilných aplikácií používajúcich údaje o polohe.