Sygic GPS Navigation pridáva do navigácie mobilné radary

03. 06. 2020

Globálna databáza získava informácie o umiestnení mobilných a statických radarov nielen od používateľov ale aj z viacerých iných zdrojov, vrátane spravodajských kanálov a terénnych prieskumov.

Spoločnosť Sygic, ktorej verí viac ako 200 miliónov používateľov po celom svete vydáva novú, prémiovú doplnkovú funkciu pre Sygic GPS Navigation – Mobile Speed Cam (Mobilné radary).

Novinka umožňuje vodičom vyhnúť sa zbytočným pokutám za rýchlosť a spomaliť v meraných nehodových úsekoch, čím prispievajú k lepšej bezpečnosti na cestách.

“Veríme, že nahlasovanie hliadok a radarov sa dá robiť omnoho lepšie ako neustálym rozptyľovaním vodiča za jazdy, zatiaľ čo by sa mal sústrediť na cestu pred sebou,” uviedol šéf produktu v Sygicu Lukáš Dermek.

“Preto sa naša nová prídavná funkcia pre Sygic GPS Navigation nespolieha iba na hlásenia od používateľov, ale využíva informácie aj z iných zdrojov, vrátane tretích strán,” dodal Dermek.

Podľa inštitútu Cochrane, ktorý analyzoval závery z 28 štúdií zaoberajúcich sa meraním rýchlosti a ich vplyvom na nehodovosť dochádza v úskoch monitorovaných políciou k zníženiu počtu havárií až o 49 percent. Počet smrteľných nehôd sa pritom znižuje o takmer 60 percent.

Doplnok Mobile Speed Cam je dostupný v Sygic GPS Navigation pre telefóny s operačným systémom iOS aj Andorid.