Sygic ogłasza prapremierę łatwego w integracji z oprogramowaniem SDK Driver Scoring dla kierowców jeżdżących we flotach

26. 03. 2019

Wykorzystanie telemetrii w nawigacji dla flot pozwala zmniejszyć liczbę wypadków o 87 procent i ograniczyć konieczność konserwacji o 30 procent

Sygic, producent nawigacji GPS cieszącej się zaufaniem ponad miliona zawodowych kierowców na całym świecie, pokazał nowy pakiet SDK Driver Scoring dla flot. Ten nowy produkt działa offline i można go łatwo zintegrować z istniejącymi rozwiązaniami, w tym aplikacjami mobilnymi i systemami do zarządzania flotą, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na sprzęt.

Dzięki obecnym w smartfonach czujnikom, m.in. GPS i akcelerometrowi, nowa technologia Sygic osiąga doskonałą precyzję. Na podstawie tych danych algorytm na bieżąco analizuje zachowane kierowcy prowadzącego pojazd, co znajduje odzwierciedlenie w punktacji kierowcy. Każda podróż jest rejestrowana automatycznie, bez jakiegokolwiek dodatkowego działania ze strony kierowcy.

„Nasza technologia wyróżnia się tym, że udziela rady kierowcy w chwili, gdy ten popełni błąd. Ponadto wynik zostaje zapisany do późniejszej analizy przez firmę w celu przyznania nagród i sporządzenia miesięcznej tabeli najlepszych kierowców” – mówi VP dla Enterprise Solutions w Sygic Jozef Klinovsky. „Uważamy, że pozytywnie zmotywowany kierowca popełnia mniej błędów, co przekłada się na mniejszą liczbę wypadków i wydłużenie żywotności pojazdu” – dodaje.

Ocena kierowcy jest obliczana na podstawie pięciu parametrów – szybkości, przyspieszenia, hamowania, pokonywania zakrętów oraz poziomu skupienia. Każde zdarzenie jest zapisywane w raporcie z trasy i przekazywane bezpośrednio do kierowcy.

Redukcja kosztów napraw

Firma Sygic, dostrzegając fakt, że coraz więcej rozwiązań do zarządzania flotami i siłą roboczą polega na aplikacjach mobilnych, oferuje wysokiej klasy rozwiązanie zoptymalizowane pod kątem działania w smartfonach. Implementacja aplikacji, w porównaniu z kosztownymi rozwiązaniami sprzętowymi do monitorowania zachowań kierowcy, stanowi bardzo atrakcyjny wybór wśród dostępnych na rynku ofert.

„Bardzo blisko współpracowaliśmy z wieloma kierowcami i firmami posiadającymi floty. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że system oceniania kierowców powinien być elastyczny, łatwy do integracji z aplikacjami bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych i konieczności zakupu nowego sprzętu, takiego jak czarne skrzynki i inne urządzenia” – mówi Klinovsky.

Ze studium przypadku Dojazd do pracy wynika, że wdrożenie systemu telemetrycznego we flotach zwraca się w ciągu ośmiu miesięcy. Firmy, w których zaczęto stosować system oceniania kierowców, odnotowały 87-procentowy spadek wypadków i 30-procentową redukcję kosztów napraw.

Premiera SDK Driver Scoring jest planowana przez Sygic na koniec kwietnia 2019 r. Wersja demonstracyjna telemetrii Driving Scoring jest dostępna do testowania na żądanie ze strony internetowej Sygic.

Press Kit.