Sygic wbudowuje rzeczywistość rozszerzoną do swojej aplikacji nawigacyjnej GPS

28. 06. 2017

Zaawansowana aplikacja nawigacji GPS Sygic zostaje wzbogacona o nową funkcję rzeczywistości rozszerzonej (AR). Ponad 200 milionów użytkowników aplikacji Sygic na całym świecie może skorzystać z funkcji AR w ulepszonej nawigacji.

Nowa funkcja Sygic AR implementuje system nawigacji GPS z rzeczywistością rozszerzoną przy użyciu modułu GPS i kamery smartfona. Dzięki funkcji AR kierowca nie musi już patrzeć na mapę na telefonie. Zamiast tego może podążać wirtualną ścieżką na podglądzie kamery smartfona.

Funkcja AR jest zatem nie tylko intuicyjna, ale i bezpieczniejsza niż tradycyjne aplikacje nawigacji. Kierowca ma pewność, że nie minie niczego ważnego na drodze, ponieważ w podglądzie kamery może bezpiecznie sprawdzać wszystkie informacje.

„Z wielką przyjemnością przekazujemy funkcję AR użytkownikom na całym świecie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla użytkowników Sygic GPS Navigation są najnowocześniejsze technologie, które ułatwiają życie” — mówi dyrektor generalny Sygic Michal Stencl — „Ale funkcja AR to coś więcej niż tylko nowinka techniczna. Jadąc samochodem z najbliższymi, znajomymi albo samotnie, zawsze możesz mieć pewność, że funkcja AR zapewnia Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa”.

Funkcja AR o nazwie Real View Navigation jest dostępna na wszystkie urządzenia z systemami Android i iOS i można ją nabyć w aplikacji za jedyne 9,99 EUR.

Według badań Pew Research Center z 2015 roku 67 procent użytkowników smartfonów przyznaje, że od czasu do czasu korzysta z nawigacji telefonicznej. Ponadto aż 31 procent użytkowników często korzysta z aplikacji nawigacyjnych.

Opisana przezBBC jako najlepiej rozwijająca się aplikacja, nawigacja Sygic jest dziś niekwestionowanym liderem w swojej dziedzinie. „Filozofią firmy Sygic jest przesuwanie granic możliwości nawigacji. W późniejszych miesiącach 2017 roku planujemy wprowadzenie kolejnych rewolucyjnych innowacji”.