Výsledkem partnerství mezi společnostmi Sygic a Glympse je funkce sdílení údajů o poloze a trase v reálném čase, která pomáhá lidem na cestách

23. 11. 2016

Přední společnost v oblasti GPS navigací Sygic dnes spustila svou funkci sdílení polohy a sledování trasy v reálném čase, která je k dispozici všem uživatelům licence Premium. Tato nejnovější integrace, jejíž realizaci umožnilo partnerství mezi společnostmi Sygic a Glympse, znamená, že řidiči nyní mohou snadno podávat informace o svých naplánovaných trasách a jejich průběhu jako nikdy předtím.

Pomocí technologie pro sdílení aktuální polohy od Glympse mohou nyní cestovatelé používající Sygic GPS aplikaci posílat informace o své aktuální poloze a průběhu cesty v reálném čase. Stačí několik málo klepnutí a lidé mohou poskytnout detailní údaje, prostřednictvím nichž informují o trase, kterou se ubírají, aktuální poloze, ETA (předpokládaný čas příjezdu) a dalších údajích. Takto mohou lidé na cestách snadno informovat o svých zamýšlených cestách a jejich aktualizacích, přičemž uvedou, kde přesně se v daný okamžik nacházejí a co se děje v jejich okolí.

Uživatelé Sygic toto mohou učinit ještě předtím, než vyrazí na cestu, nebo v reálném čase, když už jsou na cestě. Mohou snadno sdílet informace o své poloze, trasách a další údaje e-mailem nebo prostřednictvím oblíbených komunikačních aplikací, například WhatsApp či Facebook Messenger. Příjemci si mohou tyto informace zobrazit v prohlížeči nebo si mohou aktuální polohu ověřit na webové stránce.

Sygic je přední světová společnost zabývající se GPS navigací a technologiemi pro cestování, které pomáhají milionům lidí na cestách
prostřednictvím nejvyspělejší patentované technologie. Sygic spustila svou první aplikaci na iPhonu v roce 2009. Následně společnost začala rozšiřovat řadu svých cestovatelských technologií uvedením prvních tržních nástrojů a inovací, které měly za cíl odpovědět na rostoucí potřeby připojených řidičů.

Podle ústavu Pew Research 67 % uživatelů inteligentních telefonů své přístroje používá pro přístup k pokynům navigace během jízdy s vozidlem. I když většina mapových aplikací uživatelům umožňuje sdílet statické informace, například místo polohy, nedokážou poskytovat informace o pohybu v reálném čase, například při sledování zásilky nebo služby Uber.

Sygic je první společností, která nabízí sdílení informací o trase v reálném čase v takovémto rozsahu. Tuto funkci v současnosti neumožňují Google Maps ani Apple Maps. Alternativní aplikace, například Waze, poskytují pouze omezené možnosti sdílení, pro které si musíte stáhnout samostatnou aplikaci. Uživatelé Sygic však mohou sdílet informace o svých cestách s kýmkoliv a bez nutnosti stahovat si nějaké další aplikace. Začlenění této funkce představuje nejnovější inovaci sady GPS navigačních nástrojů od Sygic, které zahrnují její značkové podrobné navigační pokyny a offline mapy.

„Sygic usiluje o to, aby svým zákazníkům poskytovala nejpokročilejší GPS navigační technologie,“ uvedl zakladatel a CEO Sygic Michal Štencl. „Naše nejnovější spojení s Glympse z nás činí přední firmu v oblasti těchto technologií, protože obohacuje naši aplikaci o intuitivní lokalizační nástroje, díky nimž mohou lidé mnohem snáze informovat o svých zamýšlených cestách.“

„Sdílení údajů o místě polohy je klíčové v oblasti propojené mobility. Partnerství s inovativními společnostmi, jako je Sygic, nám poskytuje příležitost vytvářet ještě dokonalejší navigační prostředí tím, že řidičům po celém světě umožňujeme, aby sdíleli informace o své poloze v reálném čase,“ řekl Bryan Trussel, spoluzakladatel a CEO společnosti Glympse. „Jsme opravdu rádi, že můžeme začlenit naši technologii do Sygic GPS navigace a tím přispět k vytvoření ještě pevnějších spojení mezi lidmi na cestách prostřednictvím sdílení informací o aktuální poloze.“

Sygic GPS navigace je dostupná pro iPhone, Android i Windows. Sygic v současnosti nabízí Black Friday slevu ve výši 70 %, v rámci níž si mohou noví uživatelé aplikace koupit doživotní licenci Premium již od 16,99 EUR.