Sygic wywoła rewolucję w skostniałej branży turystycznej

Sygic, globalny lider w tworzeniu aplikacji do nawigacji GPS, z których korzysta 130 milionów ludzi na całym świecie, uruchomił platformę Sygic Travel, która pomoże jej użytkownikom w planowaniu podróży. Celem usługi jest zrewolucjonizowanie tego procesu – pomoże ona użytkownikom zaplanować każdy etap wycieczki. Znajdowanie inspiracji, planowanie, dokonywanie rezerwacji i dostosowywanie całego wyjazdu do własnych potrzeb będzie dostępne za pomocą jednej aplikacji.

Serwis BBC donosi: Twórcy „jednej z najbardziej udanych aplikacji” zamierzają wykorzystać swoje innowacyjne podejście, aby pomóc podróżnym zaplanować każdy etap ich wyprawy. Aplikacja Sygic Travel umożliwia dostęp do najważniejszych informacji i usług, aby pomóc użytkownikom w planowaniu, poczynając od szukania inspiracji, przez samą podróż, aż po dzielenie się swoimi wspomnieniami. Za pośrednictwem aplikacji użytkownicy mogą poszukać pomysłów, zaplanować podróż, a także dokonać rezerwacji i płatności.

Ponadto firma Sygic opracowuje urządzenie wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, które pozwoli użytkownikowi odbyć wirtualny spacer w wybranej lokalizacji i poznać ją, co pozwoli podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą rezerwacji. Już wkrótce, nie wychodząc z domu, użytkownicy będą mogli przespacerować się po plaży na Malediwach lub znaleźć się na zatłoczonych ulicach Hanoi.

W swoim raporcie na 2014 rok analitycy firmy Webtrends stwierdzili, że planując podróż, podróżni statystycznie korzystają z 6,5 urządzenia lub witryny internetowej, a niektórzy nawet z 38. Mnogość narzędzi, które miały zwiększyć komfort użytkowania sprawiła, że proces stał się bardziej skomplikowany. Firma Sygic jest pierwszą, która umożliwiła zaplanowanie każdego etapu podróży w jednym miejscu.

Integracja z serwisami takimi jak Parkopedia, Booking.com i Yelp pozwala na znalezienie miejsca parkingowego, zarezerwowanie pokoju w hotelu i wiele innych. Firma Sygic planuje również integrację z serwisem Facebook, co pozwoli śledzić nadchodzące wydarzenia, aby jeszcze lepiej zaplanować wyjazd. Dzięki kanałom mediów społecznościowych użytkownicy będą mogli dzielić się swoimi wrażeniami, historiami, trasami, zdjęciami oraz filmami z osobami z całego świata.

Użytkownicy, którzy pokochali dotychczasową wersję aplikacji, nie mają się czego obawiać – funkcje, które uczyniły z niej lidera rynku, takie jak: nawigacja głosowa „zakręt po zakręcie”, mapy działające w trybie offline, usługi online i wiele innych, wciąż będą dostępne. Wprowadzane zmiany sprawią, że wciąż będą dodawane nowe narzędzia, które ułatwią podróżnym odkrywanie nieznanych miejsc.

Założyciel i CEO firmy Sygic, Michal Štencl powiedział: „Chcemy pomagać naszym klientom na każdym etapie planowania podróży. Dzięki naszemu systemowi nawigacji GPS mogliśmy pomagać naszym klientom podczas podróży. Teraz chcemy robić to samo od pierwszych chwil planowania wyjazdu aż do samego jej końca”.

Aplikację Sygic Travel można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i Android. W ciągu roku firma Sygic będzie dodawała nowe funkcje do tego pakietu.