Nové uživatelské rozhraní Sygicu odhaluje budoucí trendy v navigačních aplikacích

09. 11. 2023

Společnost Sygic určuje trendy v oblasti GPS navigací a teď přináší nové uživatelské rozhraní. Nejedná se nicméně o pouhou změnu barev a kontrastů. Sygic přináší lepší uspořádání všech údajů v navigaci, které jsou teď viditelnější a intuitivněji přizpůsobitelné s ohledem na maximální jednoduchost uživatelského prostředí. Vylepšenou nabídkou, vylepšením jízdního režimu a novými prvky Sygic jako chytrý asistent na cestách zvyšuje své kompetence. Je k dispozici pro systém Android a brzy i pro uživatele iOS.

V rámci GPS navigace Sygic dochází s každou novou verzí k výraznému vylepšení aspektů UX/UI. Specializovaný tým vývojářů Sygic se snaží o neustálá vylepšení a inovace díky důslednému získávání zpětné vazby od uživatelů a sledování nejnovějších trendů v oblasti designu. Změny barevných palet a uspořádání informací jsou účelné a zaměřují se převážně na zprostředkování intuitivnějšího prostředí. Řidiči tak svoji navigaci mohou snáze optimalizovat a zároveň nemusí tolik pracovat s displejem.

Jednou z nejvýraznějších změn v GPS navigaci Sygic je přemístění vyhledávacího panelu. V současné době se nachází v dolní části displeje, obsahuje rychlý výběr oblíbených adres a po celou dobu navigace je snadno dostupná. K dispozici je i praktické tlačítko mapových vrstev, včetně možnosti satelitního zobrazení umožňující komplexní vyhledávání.

Po otevření aplikace se uživatelům zpřístupní režim objevování, který spolu s pohybem plynule přejde do režimu volné jízdy. Jakmile řidič nastaví cíl a zvolí trasu, klepnutím na displej navigace se zobrazí sada tlačítek: ovládání hlasitosti, zvětšení/zmenšení mapy, přehled trasy a nápadná žlutá informační bublina pro hlášení dopravních nehod.

Přepracovaná nabídka se teď táhne po celé šířce displeje. Položky jsou tak seskupeny na jednom dostupném místě a eliminují se duplicity. Uvedená struktura nabídky je každopádně pro řidiče do budoucna příslibem rozšířeného obsahu. Několik prvků v režimu navigace dostalo zbrusu nový vzhled, což prospělo přehlednosti. Například informační bublina rychlostního omezení má teď nový tvar a lepší kontrast a výstrahy a zpoždění pod horní modrou značkou disponují výraznějšími a poutavějšími popisky.

Dole na informačním panelu se zobrazuje zbývající čas a vzdálenost do cíle spolu s předpokládaným zpožděním v minutách. Hned pod ním je pak přepracovaný ukazatel průběhu cesty s modrou šipkou, který v reálném čase sleduje aktuální polohu na trase. Barevná místa na ukazateli průběhu upozorňují uživatele na očekávané zpoždění v dopravě a přinášejí po celou dobu cesty důležité informace.

Pod čtyřmi tečkami na pravé straně informačního panelu se během jízdy skrývá rychlá nabídka, která zjednodušuje správu trasy. Umožňuje totiž snadné přidávání nebo vynechávání cílových bodů.trasy. Funkce dále poskytuje přehled o předpokládaných časech příjezdu k jednotlivým cílovým bodům a do cílové destinace. Uživatel přímo tady může zapnout nebo vypnout všechny doplňky, jako je režim EV, zobrazení kokpitu, Head-up displej a Nejbližší pomoc.

Elegantní proměny se dočkala i jedna z našich nejoblíbenějších funkcí, kterou je zobrazení křižovatky. S přibližující se křižovatkou se v horní polovině displeje zobrazí přehled jednotlivých jízdních pruhů, který řidiči zajišťuje neustálý přehled o celkové mapě a trase.

Díky komplexnímu přepracování designu písma se dále v rámci celé aplikace výrazně zlepšila čitelnost. Noční i denní režim se dočkaly nových skinů a hranice států teď mají výrazný signální fialový odstín, který zlepšuje viditelnost.

Po klepnutí na zajímavá místa na mapě se teď zobrazují všechny relevantní podrobnosti v přehledných pásech. Řidič si může rychle zkontrolovat aktuální ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích a získat příslušné kontaktní údaje. U nabíjecích míst pro elektromobily najdete základní informace o typech konektorů, způsobech platby a dostupnosti. A pokud jde o obchody a instituce, řidiči mají k dispozici praktické kontaktní údaje a webové adresy pro rychlou orientaci.