Sygic získal za svoj prínos k ekologickej udržateľnosti ocenenie Global Champion

21. 09. 2021

Spoločnosť Sygic sa stala víťazom verejného hlasovania a získala ocenenie Global Champion, ktoré udeľuje platforma Emerging Europe. Nominantov vybrali členovia Rady platformy Emerging Europe, poprední mienkotvorcovia, skúsení lídri z biznisu a najvyšší zástupcovia medzinárodných organizácií. Hlavným nominačným kritériom bol prínos firmy k ekologickej a inovatívnej novej Európe.

V roku 2020 sa navigácia Sygic stala prvou navigáciou na svete s režimom pre elektrické a nabíjateľné hybridné vozidlá (režim EV) a integrovaným systémom platieb za nabíjanie. Touto funkciou, ktorá je pre všetkých používateľov bezplatná, chce Sygic pomôcť šoférom elektrických áut vyriešiť problémy spojené s nabíjaním a dojazdom. Ako uviedol Emiliano Ramos z platformy Emerging Europe, dôvody na nomináciu spoločnosti Sygic boli jasné. „Nešlo len o globálny rast a zlepšenie kvality cestovania, ale aj o ponuku jedinečných bezproblémových riešení pre šoférov elektrických vozidiel a podporu udržateľného cestovania. Režim pre elektrické autá, ktorý pribudol do Sygic GPS Navigácie v roku 2020, k tomu prispieva.“

Spoločnosť Sygic vždy charakterizovali inovácie. Na rozdiel od gigantov, ktorí začali poskytovať predinštalované navigácie v smartfónoch bezplatne, a úplne tak zmenili pravidlá trhu, sa Sygic vždy spoliehal na svoju flexibilitu a neustále zlepšovanie. „Kľúčom k úspechu Sygicu a jeho vedúceho postaveniu na trhu bola vždy pripravenosť a schopnosť vyvíjať nové technológie a inovácie. Už roky ako prví prinášame desiatky nových funkcií a posúvame globálne navigácie na novú úroveň,“ hovorí Martin Strigač, CEO spoločnosti Sygic.

CEO Sygicu Martin Strigač prevzal ocenenie počas summitu The Future of Emerging Europe v Bruseli.

Okrem toho, že spoločnosť Sygic prináša používateľom vyšší komfort, svoje odborné skúsenosti zameriava na zlepšovanie bezpečnosti na cestách a znižovanie emisií CO2. Medzi jej najnovšie riešenia patrí hodnotenie štýlu jazdy, ktoré začali využívať poisťovne Triglav zo Slovinska, Línea Directa Aseguradora zo Španielska, či kanadská Onlia. Táto platforma je k dispozícii poistencom a umožňuje im zdokonaľovať vodičské zručnosti. Aktuálne ju každý mesiac využíva viac ako 300 000 aktívnych používateľov.

Spoločnosť Sygic je súčasťou skupiny Eurowag. Ide o poprednú paneurópsku integrovanú platformu pre platby a mobilitu pre odvetvie komerčnej dopravy. Uľahčuje prácu miliónom profesionálnych vodičov a operátorov v celej Európe, a to vďaka jedinečnej kombinácii platobných riešení, technológií, digitálneho ekosystému na báze dát a služieb zákazníkom na vysokej úrovni. Spojenie technologických inovácií Sygicu a riešení Eurowagu umožňuje skupine poskytovať všestranné služby. Zákazníci získavajú prístup k riešeniam platieb za energie a cestných poplatkov, ale tiež k riešeniam mobility pre produkty telematiky, k inteligentnej navigácii, službám vrátenia dane a ďalším súvisiacim službám.