Chytrý doplněk od Sygic s názvem Cockpit nabízí užitečné ukazatele v novém, svěžím provedení

13. 02. 2019

Nejnovější verze aplikace Sygic GPS Navigation je doplněna o další funkci jízdní bezpečnosti, která sleduje náklon vozidla, nadmořskou výšku a přetížení.

Sygic, přední globální dodavatel navigací, kterému důvěřuje více než 200 milionů řidičů, uvádí novou doplňkovou funkci pro svou navigační aplikaci Sygic GPS NavigationCockpit. Tato nová verze má vysoce atraktivní vzhled a lze ji minimalizovat tak, aby byly zobrazeny všechny ukazatele i během používání navigace.

„Z hlediska vzhledu jsme tuto službu kompletně předělali. Naše týmy se zaměřily na aspekty viditelnosti a srozumitelnosti při zachování minimalistického vzhledu,“ uvedl produktový manažer pro obchod se zákazníky, Lukáš Dermek.

Tato nejnovější doplňková funkce má čtyři nové ukazatele. Náklon, nadmořskou výšku, kompas a přetížení. Každý z nich může řidičům pomoci učinit bezpečnější rozhodnutí během jízdy.

Náklon – Ukazuje momentální úhel vozidla s cílem zabránit jeho převrácení, například při jízdě v obtížných terénních podmínkách.
Nadmořská výška – Pomáhá lépe určit povětrnostní podmínky, například sněžení či mrznoucí déšť v horách, a podle toho přizpůsobit jízdu vozidla.
Kompas – Ukazuje detailní informace o světových stranách.
Přetížení – Ukazatel přitažlivé síly slouží jako referenční měřítko pro řidiče k tomu, jak by měl zrychlovat a projíždět zatáčky tak, aby se cestující stále cítili pohodlně a bezpečně.

Cockpit lze navíc používat ve dvou režimech. V prvním režimu jsou ukazatele zobrazeny na celé obrazovce společně se základními pokyny pro jízdu. V druhém režimu uživatelé mohou tento doplněk minimalizovat na pás ve spodní části aplikace Sygic GPS Navigation.

„Toto byl jeden z nejčastějších požadavků našich uživatelů. Řidiči mohou potáhnout prstem po spodním pásu a vybrat specifický ukazatel pro zobrazení během jízdy podle navigace,“ dodal Dermek.

Doplňková funkce Cockpit je k dispozici pro všechny iOS a Android uživatele Sygic GPS Navigation, kteří ji mohou otevřít v menu aplikace.