MWC 2019: Spoločnosť Sygic, celosvetový líder v oblasti navigácie, predstavuje nové bezpečnostné funkcie aplikácie GPS Navigation pre technológiu Apple CarPlay

25. 02. 2019

Spoločnosť Sygic predstavila na kongrese Mobile World Congress v španielskej Barcelone dôležitú aktualizáciu v súvislosti s technológiou Apple CarPlay.

Spoločnosť Sygic, výrobca obľúbenej navigačnej aplikácie, ktorej dôveruje 200 miliónov používateľov na celom svete, dnes oznámila dôležitú aktualizáciu svojej aplikácie Sygic GPS Navigation pre technológiu Apple CarPlay. Spoločnosť to oznámila na kongrese MWC Barcelona 2019 v španielskej Barcelone.

Aktualizácia prináša používateľom telefónov iPhone so systémom iOS 12.x a vozidlom s podporou technológie Apple CarPlay možnosť používať dva displeje – jeden v informačno-zábavnom systéme vozidla a druhý na zariadení iPhone. Predchádzajúca verzia umožňovala zobrazenie iba na displeji informačno-zábavného systému vozidla.

Rýchlo rastúci počet vodičov, ktorí sa pri navigácii spoliehajú na technológiu Apple CarPlay, získava odteraz vylepšené používateľské funkcie, medzi ktoré patria obľúbené bezpečnostné funkcie spoločnosti Sygic – napríklad funkcia Head-Up Display (HUD), ktorá premieta navigačné pokyny na čelné sklo vozidla, alebo funkcia Dashcam, ktorá premieňa obrazovku zariadenia iPhone na pomôcku pre opatrných vodičov.

Podľa štatistických údajov úradu National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) bolo v roku 2015 zavinených nepozornosťou za volantom až 10 % smrteľných dopravných nehôd a 15 % nehôd so zranením účastníkov. Funkcia Head-Up Display (HUD) aplikácie Sygic GPS Navigation premieta mapu a pokyny zo zariadenia iPhone na čelné sklo vozidla. Vodič sa vďaka tomu nemusí počas riadenia pozerať na telefón. Technológiu CarPlay v súčasnosti podporuje viac ako 400 modelov automobilov.

Vodiči, ktorí kladú zvýšený dôraz na bezpečnosť za volantom, podporujú rast trhu s palubnými kamerami a podľa odhadov organizácie Consumer Technology Association (CTA) má tento trh v roku 2018 medziročne narásť o 20 %. Palubné kamery môžu stáť až 350 EUR. Funkcia Dashcam od spoločnosti Sygic umožňuje používateľom jazdiť bezpečne a vyhnúť sa dodatočným nákladom vďaka používaniu kamery zariadenia iPhone na zaznamenávanie situácie pred vozidlom.

Medzi ďalšie pozoruhodné funkcie patria Miesta záujmu (POI) na trase, súbor údajov s GPS súradnicami zaujímavých a dôležitých miest vrátane odpočívadiel a čerpacích staníc, ktoré sa zobrazujú na displeji s mapou. Asistent jazdných pruhov pomáha vodičom pri komplikovaných dopravných situáciách navádzaním do správneho jazdného pruhu.

„Našej filozofii neustálych inovácií prikladáme veľký význam,“ povedal Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic. „Po uvedení produktu na trh počúvame našu komunitu a snažíme sa vytvárať vysokokvalitné aktualizácie s ďalšími funkciami, ktoré prinášajú našim vodičom dodatočný komfort a bezpečnosť.“

Spoločnosť Sygic je jednou z mála spoločností na svete zaoberajúcich sa vývojom navigačných aplikácií, ktorá podporuje všetky v súčasnosti používané štandardy na prepojenie s vozidlom a je pripravená pracovať so súpravami na vývoj softvéru (SDK) ďalších veľkých vývojárov softvéru na prepojenie vozidiel, ako je napríklad Android Auto. Naším cieľom je napĺňať poslanie, ktorým je bezpečná navigácia všetkých vodičov na celom svete.