Navigační gigant Sygic mění způsob, kterým lidé objevují svět s novou verzí aplikace VR Travel

28. 09. 2017

Tvůrce navigací Sygic vyslala svého profesionálního cestovatele Michala na jednoroční cestu kolem světa s cílem vytvořit rozsáhlý soubor snímků VR z nejpůsobivějších globálních destinací. Natočená videa budou použita v nové verzi aplikace Sygic Travel VR, kterou dnes společnost uvedla na trh.

Aplikace VR Travel dále rozvíjí poslání Sygic poskytovat ty nejkvalitnější cestovní zážitky lidem po celém světě. Uživatelé se nyní mohou seznámit s nejlepšími destinacemi po celém světě z pohodlí svých domovů díky technologii, která cestovatelům pomáhá prozkoumat potenciální destinace, než si nějakou vyberou pro svou dovolenou. Tato společnost v současnosti jako první na světě nabízí možnost podniknout cestu prostřednictvím 360° virtuální reality doplněné o mluvený komentář do 40 destinací, které jsou aktuálně na seznamu. Databáze pokrývá téměř 3 000 unikátních cestovatelských videí ve formátu 360° z celého světa. Nová verze aplikace má rovněž nový design pro 3D uživatelské rozhraní s lepší nabídkou videí.

„Sygic si klade za cíl prozkoumat mezní možnosti navigace, což je koncept, který přímo přispěl k podpoře našeho věhlasu jako vedoucí společnosti v oblasti navigací" uvedl Michal Štencl, CEO ve společnosti Sygic. „Jsme skutečně hrdi na to, že můžeme nabídnout nové nejmodernější funkce, jaké jsou obsaženy v naší nové aplikaci, a přenést používání VR na vyšší úroveň.“

Tato aplikace od Sygic zasahuje do dvou tržních segmentů, které vykazují zdravý růst: cestování a VR. Odhaduje se, že globální trh s cestováním do roku 2022 vygeneruje až 1 miliardu USD, přičemž k prudkému růstu dochází zejména na rozvíjecích se trzích. Očekává se, že segment VR bude mít ještě rychlejší růst, přičemž odborníci očekávají, že prodej náhlavních displejů (HMD) dosáhne téměř pětinásobku prodeje iPhonů v období mezi 2014 a 2018.

Technologie VR přetváří celou řadu odvětví – například cestování – změnou způsobu, jakým spotřebitelé reagují s video obsahem. A protože Sygic je první, kdo nabízejí 360° virtuální cestování, tato společnost přináší revoluci do způsobu, jakým cestovatelé plánují své potencionální dovolené.

„Věříme, že novou verzi aplikace si oblíbí ještě více uživatelů, a že ještě více rozšíří naši cestovatelskou nabídku pro miliony uživatelů po celém světě,“ dodal Štencl. „Nyní díky VR mohou uživatelé cestovat po celém světě z pohodlí svého křesla“.