Sygic w końcu włącza CarPlay w swojej nawigacji GPS dla ciężarówek i przyczep kempingowych

15. 11. 2023

Długo wyczekiwana funkcja wyświetlania nawigacji na ekranie pojazdu jest już dostępna dla użytkowników aplikacji Sygic GPS Truck and Caravan Navigation. Firma Sygic odpowiedziała na prośby kierowców dużych pojazdów i zaczęła wprowadzać CarPlay dla urządzeń iOS. W najbliższych planach jest także Android Auto.

Z aplikacji Sygic GPS Truck & Caravan Navigation korzysta niezwykle szybko rosnąca grupa zawodowych kierowców ciężarówek i miłośników przyczep kempingowych, których jest już ponad pięć milionów. Teraz, dzięki nowo dodanej obsłudze technologii Apple CarPlay, kierowcy posiadający urządzenia mobilne z systemem iOS mogą je połączyć z pojazdem, aby bezproblemowo korzystać z nawigacji na szerszym ekranie pojazdu i z jego systemem nagłośnienia.

Aplikacja Sygic GPS Truck & Caravan Navigation, stworzona specjalnie dla kierowców dużych pojazdów, wyróżnia się na tle tradycyjnych systemów nawigacji. Wybiera trasy pod kątem wygody i bezpieczeństwa, uwzględniając wymiary pojazdu, maksymalną prędkość, poziom emisji oraz informacje na temat przewożonych materiałów niebezpiecznych.

Dostępność map offline w nawigacji Sygic to popularna funkcja, która umożliwia nieprzerwaną nawigację nawet w obszarach o ograniczonej łączności. Dodatkowo rozwiązanie dostarcza informacji na temat ruchu drogowego w czasie rzeczywistym, przedstawia szacowany czas przyjazdu, ostrzega przed fotoradarami, informuje o ograniczeniach prędkości oraz ma dynamicznego asystenta pasa ruchu.

Użytkownicy systemu Android mogą czekać na planowaną wkrótce w tym roku aktualizację, która umożliwi wyświetlanie nawigacji Sygic GPS Truck and Caravan na ekranie ich samochodów dzięki technologii Android Auto.