Aplikacja Sygic GPS Navigation jest już dostępna w sklepie z aplikacjami Visteon AllGo

05. 01. 2023

Sygic, dostawca aplikacji nawigacyjnych dla zwykłych użytkowników i zawodowych kierowców, nawiązał współpracę z Visteon, dostawcą podzespołów elektronicznych do samochodowych desek rozdzielczych, aby zapewnić kierowcom nowe funkcje cyfrowe.

Jeszcze niedawno samochody służyły tylko do przemieszczania się między dwoma punktami. Następnie wyposażono je w różne dodatkowe funkcje, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz uczynić ją bardziej przyjemną. Dlatego dodano klimatyzację, pasy bezpieczeństwa, czujniki parkowania, poduszki powietrzne i wspomaganie. Choć samochody bardzo się zmieniły, wciąż można je jeszcze ulepszyć, aby lepiej spełniały potrzeby kierowców. Nikt już nie potrzebuje ociężałych systemów informacyjno-rozrywkowych o nieprzejrzystym i przytłaczającym interfejsie. Ludzie wolą szybsze i płynnie działające rozwiązania – złoty środek między prostotą i funkcjonalnością.

Producenci samochodów muszą rywalizować z najlepszymi w branży, a technologiczni giganci nie pozostają w tyle. Android Automotive OS to obiecująca platforma do stworzenia nowego, intuicyjnego i ułatwiającego koncentrację interfejsu. Choć AAOS zawiera opcje łączności w celu przesyłania danych, Sygic przechowuje dane lokalnie, aby zmniejszyć zużycie danych i działać poprawnie nawet wtedy, gdy połączenie z internetem jest słabe lub w ogóle go nie ma.

Kiedy producenci samochodów zrozumieją potencjał i uznają, że mogą bezpiecznie otworzyć się na głęboką integrację z systemami pojazdu, twórcy aplikacji będą mogli zaoferować znacznie więcej.

„Sygic chętnie zapewni takie funkcje, jak kontrola poziomu naładowania pojazdów elektrycznych. Właściciele samochodów będą mogli sprawdzić, ile energii zostanie im po dotarciu na miejsce, będą powiadamiani, gdy zacznie im brakować energii oraz otrzymają informacje o najbliższych stacjach ładowania na trasie, aby móc zawczasu zarezerwować sobie miejsce” – mówi Martin Elexa, dyrektor ds. rozwoju biznesu motoryzacyjnego w Sygic.

Ponadto Sygic czeka na zielone światło w sprawie integracji z wbudowanymi kamerami dla funkcji rozpoznawania znaków i ostrzegania o odległości, a także strumieniowego przesyłania nawigacji do klastra przyrządów, aby wspomagać kierowcę.

Sklep z aplikacjami Visteon AllGo zaspokaja rosnące globalne zapotrzebowanie na bezpieczny i wygodny dostęp do treści w aplikacjach na inteligentnym kokpicie. Sklep z aplikacjami Visteon AllGo, wykorzystujący pionierskie osiągnięcia Visteon w zakresie samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych, oferuje szereg zoptymalizowanych pod kątem samochodów aplikacji z dziedziny mobilności, nawigacji, parkowania, informacji oraz rozrywki.

„Dodanie Sygic GPS Navigation do sklepu z aplikacjami Visteon AllGo daje producentom samochodów do dyspozycji niezawodną nawigację, która wzbogaci funkcjonalność ich nowych pojazdów podłączonych do sieci” – mówi Rishita Bachu, dyrektor globalny ekosystemu usług połączonych w Visteon. „Z dumą dodajemy tę nową aplikację z intuicyjną nawigacją i inteligentnymi funkcjami oraz prezentujemy ją naszym branżowym partnerom na targach CES® 2023”.

O Visteon
Visteon to globalna firma technologiczna z branży mobilnej, której działalność skupia się na tworzeniu podłączonych do sieci rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Jej platformy wykorzystują sprawdzony i skalowalny sprzęt i oprogramowanie, które wspomagają cyfrową, elektryczną i autonomiczną ewolucję klientów z branży motoryzacyjnej z całego świata. Produkty Visteon są zgodne z najważniejszymi branżowymi trendami i obejmują klastry przyrządów cyfrowych, wyświetlacze, systemy informacyjno-rozrywkowe oparte na systemie Android, kontrolery domen, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oraz elektryfikację. Firma ma siedzibę w Van Buren Township w Michigan i zatrudnia około 10 000 osób w ponad 40 obiektach zlokalizowanych w 17 krajach. W 2021 r. firma Visteon odnotowała sprzedaż na poziomie około 2,8 mld dolarów oraz rozszerzyła działalność o 5,1 mld dolarów.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://visteon.com/.