Sygic začleňuje rozšířenou realitu do své aplikace pro GPS navigaci

28. 06. 2017

Tvůrce pokročilé aplikace pro GPS navigaci Sygic dnes oznámil uvedení nové funkce rozšířené reality (Augmented reality). Více než 200 milionů uživatelů Sygic po celém světě tak získá možnost využít rozšířenou realitu a získat tak kvalitnější navigaci na cestě.

Real View Navigaceod Sygic využívá GPS a kameru chytrého telefonu k realizaci GPS navigačního systému na bázi rozšířené reality. Při používání tyto funkce řidič již nemusí sledovat mapu na telefonu. Namísto toho je veden po virtuální trase v náhledu kamery chytrého telefonu.

Díky tomu není Real View Navigace pouze intuitivní, ale je také bezpečnější než tradiční navigační aplikace. Řidiči se mohou stoprocentně spolehnout, že jim neunikne nic důležitého na silnici či dálnici, protože díky náhledu kamery v reálném čase si mohou na displeji ověřit situaci, aniž by tím ohrozili bezpečnost při řízení.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme funkci rozšířené reality dát k dispozici uživatelům po celém světě. Chápeme význam zavádění nejnovějších technologií do GPS navigace Sygic a také toho, že vaše zařízení můžeme učinit ještě chytřejšími,“ uvedl CEO společnosti Sygic Michal Štencl. „Ale naše nová Real View Navigace není pouze nablýskaný nový nástroj. Ať už v autě cestujete se svými blízkými, přáteli nebo i sami, rozšířená realita přispívala k co největší bezpečnosti silničního provozu.“

Real View Navigace je k dispozici pro všechny uživatele systémů Android a iOS k zakoupení v aplikaci za pouhých 9,99 EUR.

Podle studie provedené institucí Pew Research Center v roce 2015 až 67% z dotázaných uživatelů chytrých telefonů uvedlo, že příležitostně používají telefon pro podrobnou navigaci při řízení. A 31% procent uživatelů dokonce uvedlo, že navigační aplikace používají často.

Sygic, tvůrce aplikací, které BBC označila jako jedny z nejúspěšnějších na celém světově, je skutečnou špičkou v současném odvětví navigace. „V Sygic se snažíme o prozkoumávání hranic možností navigace a těšíme se, až v druhé polovině roku 2017 představíme ještě revolučnější nástroje a funkce.“