Sygic otrzymuje tytuł Global Champion w kategorii zrównoważonego rozwoju

21. 09. 2021

Firma Sygic zdobyła nagrodę Global Champion przyznawaną drogą głosowania w konkursie platformy Emerging Europe. Lista finalistów została wyłoniona przez radę Emerging Europe, która składa się z liderów opinii, dyrektorów firm i wysokich przedstawicieli organizacji międzynarodowych. Głównym kryterium branym pod uwagę przy nominacji był wkład w zrównoważony rozwój i innowacyjne rozwiązania dla Europy.

W 2020 r. nawigacja Sygic jako pierwsza na świecie wprowadziła tryb dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych plug-in (tryb EV) oraz zintegrowała system płatności za ładowanie. Ta dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników funkcjonalność powinna zdaniem firmy ułatwić kierowcom pozbyć się obaw związanych z ładowaniem i zasięgiem ich pojazdów. Jak wyjaśnił Emiliano Ramos z Emerging Europe, powody nominacji dla Sygic były jasne. „Są nimi nie tylko globalny rozwój i dostarczanie rozwiązań ułatwiających podróżowanie, ale też wprowadzenie wyjątkowych funkcji dla właścicieli pojazdów elektrycznych i wspieranie zrównoważonego transportu. Implementacja trybu dla pojazdów elektrycznych w systemie Sygic GPS Navigation w 2020 r. wpisuje się w ten schemat”.

Sygic od zawsze stawia na innowacyjność. W odróżnieniu od gigantów, którzy zmienili rynek przez wprowadzenie gotowych bezpłatnych nawigacji w smartfonach, Sygic swoją siłę czerpie z elastyczności i nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań. „Kluczem do sukcesu i wiodącej pozycji Sygic na rynku zawsze była gotowość do tworzenia nowych funkcji i innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsi od wielu lat wprowadziliśmy dziesiątki nowych funkcji, które odmieniły globalny krajobraz nawigacji” – mówi Martin Strigač, dyrektor generalny Sygic.

CEO Sygic Martin Strigač odebrał nagrodę podczas szczytu The Future of Emerging Europe w Brukseli.

Sygic nie tylko dba o komfort użytkownika, ale również wykorzystuje swoją wiedzę do zwiększania bezpieczeństwa na drogach i redukcji emisji CO2. Jedną z najnowszych innowacji firmy jest wprowadzenie funkcji oceny stylu jazdy i informacji zwrotnej, które są od niedawna wykorzystywane przez słoweńską firmę ubezpieczeniową Triglav i hiszpańską Línea Directa Aseguradora. Używana przez ponad 300 000 użytkowników miesięcznie platforma angażuje właścicieli polis i pomaga im w doskonaleniu stylu jazdy.

Sygic należy do grupy Eurowag, europejskiego producenta zintegrowanej platformy płatności i mobilności działającego w branży transportu drogowego. Stworzone przez niego rozwiązania płatności, technologie i cyfrowy ekosystem oparty na danych w połączeniu z wysoką jakością obsługi klienta ułatwiają życie milionom zawodowych kierowców i operatorów flot w całej Europie. Połączenie innowacyjnych technologii Sygic z rozwiązaniami Eurowag pozwala grupie zaoferować klientom kompleksową obsługę w zakresie płatności za energię i opłaty drogowe oraz stworzyć rozwiązania telematyczne dla mobilności i inteligentną nawigację, zaoferować usługi zwrotu podatku i inne usługi towarzyszące.